مواد غذایی و نوشیدنی هایی که باعث افزایش تپش قلب می شود
مواد غذایی و نوشیدنی هایی که باعث افزایش تپش قلب می شود

به گزارش خزرفوری به نقل از حکایت گیلان | افراد سالمند در صورت خوردن نوع خاصی از غذاها و احساس تپش قلب از خوردن آن‌ها تا حد ممکن اجتناب کنند. پزشکان در جدیدترین بررسی‌های خود بر روی افراد سالمند و بیماران قلبی دریافته‌اند که خوردن بعضی از غذاها در این افراد باعث بروز تپش قلب می‌شود. […]

به گزارش خزرفوری به نقل از حکایت گیلان | افراد سالمند در صورت خوردن نوع خاصی از غذاها و احساس تپش قلب از خوردن آن‌ها تا حد ممکن اجتناب کنند.

پزشکان در جدیدترین بررسی‌های خود بر روی افراد سالمند و بیماران قلبی دریافته‌اند که خوردن بعضی از غذاها در این افراد باعث بروز تپش قلب می‌شود. بررسی‌ها نشان می‌دهند مصرف زیاد نوشابه، مقادیر زیاد پنیر و قهوه از جمله مواد غذایی و نوشیدنی‌هایی به شمار می‌روند که باعث تپش قلب می‌شود.

مواد شیمیایی خاص مانند تیرامین نیز که در برخی موادغذایی وجود دارد می‌توانند باعث تحریک غدد فوق کلیوی و در ‌نهایت باعث بالا رفتن فشار خون شوند. این فشار، خود بر قلب تأثیر می‌گذارد و باعث آریتمی قلب می‌شود. از این رو پزشکان توصیه می‌کنند افراد سالمند در صورت خوردن نوع خاصی از غذاها و احساس تپش قلب از خوردن آن‌ها تا حد ممکن اجتناب کنند.