بازگشت به عقب در شورای شهر تالش | آبستراکسیون اقلیت برای تعیین شهردار
بازگشت به عقب در شورای شهر تالش | آبستراکسیون اقلیت برای تعیین شهردار

خزرفوری:دعوا بر سر بازگشت یک مدیر معروف استانی؛

به گزارش خزرفوری به نقل از حکایت گیلان | طاها عبداللهی: جلسه علنی عصر روز  یکشنبه ۲۲ خرداد شورای شهر تالش (هشتپر) برای تعیین شهردار، با ترک سه عضو ناتمام ماند و همان اصطلاح آبستراکسیون دوره های پیشین این بار هم به کار گرفته شد. 

در جلسه چه گذشت؟

شورای شهر تالش هفت عضو اصلی و دو علی البدل دارد که حد نصاب پنج نفری برای تشکیل جلسه باید مراعات شود.

طی این جلسه رسول برهانی، وحید یوسف زاده و عبدالله حسین پور به موضوع رد کاندیداتوری ۱۷ کاندید و موضوع انتخاب شهردار خارج از این چارچوب معترض شدند. آنها همچنین طرح گزینه تازه ای بنام هوشنگ عباسقلی زاده شهردار دوره های پیشین و فرماندار سابق رودبار را برنتابیدند. 

سمت مقابل هم چهار عضو دیگر شورا بودند که این ۱۷ نفر را فاقد ویژگی های شهردار مطلوب می‌دانند.

بهروز علی بابایی، بهزاد پورپناه، فیروزه اردویی و هادی رحیمی، عباسقلی زاده را بهترین گزینه می‌دانند که البته نام وی در میان این ۱۷ نفر کاندید کرسی شهردار تالش هم نیست. 

بهروز علی بابایی رییس شورای شهر به برگزاری سه نشست غیرعلنی در هفته های گذشته اشاره می‌کند که اعضا ۱۴ نفر را از فهرست کاندیداها خط زده اند و در مورد سه گزینه باقیمانده نیز به تفاهم نرسیده اند. حسن محمدپور شهردار اسبق، کوروش خداوردی زاده عضو اسبق شورا و حسین اعلایی سه نفری هستند که براساس شنیده ها قراره بوده بر سر آنها تصمیم گیری شود. 

بهزاد پورپناه معتقد است که فراخوان رسول برهانی رییس سابق شورا برای تعیین شهردار درست نیست و افراد فاقد رزومه مطلوب وارد گود می‌شوند. بنابر گفته پورپناه هنوز مذاکره رسمی با عباسقلی زاده آغاز نشده و طرح مذاکره با وی سبب شده تا جلسه به هم بخورد.

البته پورپناه به مذاکرات غیررسمی اعضای شورا از جمله رسول برهانی با هوشنگ عباسقلی زاده اشاره می‌کند که اهداف و برنامه های بلند مدتی را مطرح کرده است. وی بی خبری اعضای آبستراکسیون کرده جلسه را درباره طرح کاندیداتوری عباسقلی زاده رد می‌کند.

چندی پیش رسول برهانی در گفتگو با حکایت گیلان از احتمال تعیین شهردار از میان فرد یا افراد دیگر به جز فهرست ۱۷ نفره خبر داده بود.

عبدالله حسین پور دیگر عضو شورا که در جبهه آبستراکسیون این روز بوده با تایید تفاهم بر سر انتخاب شهردار از میان سه گزینه می‌گوید: چهار عضو شورا با هوشنگ عباسقلی زاده نشستی برگزار کرده و می‌خواهند وی شهردار شود. این در حالی است که ما از ۱۷ نفر رزومه کاری گرفته ایم و این شیوه اجحاف در حق آنهاست. 

حسین پور در ادامه با بیان سابقه آشنایی با عملکرد عباسقلی زاده اظهار می‌کند: طی دوره های گذشته شورا هر چند که با وی به عنوان شهردار اختلافاتی داشتم اما باید ابتدا مذاکره کنیم و برنامه کاری خود را ارائه دهد. من معتقدم هر انسانی تغییر می‌کند و باید ببینیم که عباسقلی زاده تغییر کرده یا با همان روال گذشته پیش می‌رود. 

در تالش چه خبر است؟

شهر تالش (هشتپر) از چهارم اردیبهشت امسال با استعفای شهرام غنی زاده شهردار ندارد و سرپرستی از سوی شورای شهر برای شهرداری معین شده است. 

چنانکه به نظر می‌رسد با همه تغییرات دوره ششم از جمله حضور خبرنگاران در جلسات علنی هنوز هم روال بر وفق مراد نیست. 

این شهر که به صورت خطی بنا شده و گسترش می‌یابد هنوز هم به نقشه راه توسعه خود دست نیافته است. ترافیک روزانه، کوچه ها و خیابان‌های نامناسب، عدم جانمایی درست اماکن درون شهر، بافت فرسوده، توسعه نامتوازن و سلیقه ای ساختمان سازی، عدم شفاف سازی درآمدهای شهرداری از جمله طرح ساحلی گیسوم، مشکل جمع آوری و مدیریت پسماند در کنار دپوی زباله در ساحل و مجاور طرح ساحلی قروق از جمله چالش هایی هستند که این شهر با آنها دست به گریبان است‌. 

این مشکلات در کنار نبود شهردار بار دیگر چالش عدم پرداخت دستمزد کارکنان را به شهرداری تحمیل می‌کند. اقتصاد تالش از دیرباز با خدمات به روستاها و شهرهای اطراف بنا شده و هر اختلالی موجب می‌شود تا این شهر چند گام دیگر به عقب برود.