آب‌بندان علی‌بوزایه متعلق به اراضی کشاورزان لشت نشاست | کسی حق ندارد درباره مالکیت آن اقدام کند
آب‌بندان علی‌بوزایه متعلق به اراضی کشاورزان لشت نشاست | کسی حق ندارد درباره مالکیت آن اقدام کند

خزرفوری:حجت‌الاسلام خلیلی با اشاره به دغدغه مردم لشت نشا در خصوص تامین منابع آبی زراعی، اظهار داشت: آب بندان علی بوزایه متعلق به اراضی کشاورزان این منطقه است و کسی حق ندارد در مورد مالکیت آن اقدام کند.

به گزارش خزرفوری به نقل از پایگاه اطلاع رسانی دیارمیرزا، حجت‌الاسلام حمزه خلیلی، رئیس کل دادگستری استان گیلان به همراه تعدادی از مدیران اجرایی از آب بندان علی بوزایه در بخش لشت نشا بازدید کرد و در نشست شورای پیشگیری از وقوع جرم این بخش حضور یافت.

حجت‌الاسلام خلیلی با اشاره به دغدغه مردم لشت نشا در خصوص تامین منابع آبی زراعی، اظهار داشت: آب بندان علی بوزایه متعلق به اراضی کشاورزان این منطقه است و کسی حق ندارد در مورد مالکیت آن اقدام کند.

وی سنت وقف را سنت ممدوح پیشینیان در این منطقه عنوان کرد و گفت: این ابنیه و زمین‌های وقفی نباید مانع عمران و توسعه و ساخت و ساز باشد و مردم باید بتوانند به بهترین وجه از آن بهره‌مند شوند.

احمد آقایی، معاون اجتماعی و پیشگیری از وقوع جرم دادگستری استان گیلان در حاشیه این مراسم، خاطرنشان کرد: موضوعاتی در خصوص طرح هادی و تغییر کاربری و قطع درختان و… در این بازدید و نشست مورد بررسی قرار گرفته و تصمیمات لازم در این زمینه اتخاذ گردید.