آیت الله فلاحتی: هم افزایی برای برون رفت از تنش آبی در صومعه سرا
آیت الله فلاحتی: هم افزایی برای برون رفت از تنش آبی در صومعه سرا

در پی بازدید دیروز نماینده، ولی فقیه در گیلان از برخی شالیزار‌های هندخاله صومعه سرا امروز نشست بررسی و رفع مشکل کم آبی این مناطق برگزار شد.

به گزارش  خزرفوری و به نقل از خبرگزاری صدا و سیما مرکز گیلان؛ نماینده، ولی فقیه در گیلان در این نشست با اشاره به کاهش نزولات جوی و لزوم مدیریت منابع آبی گفت: برون رفت از این مشکل با هم افزایی و تعامل و هماهنگی مدیران و کشاورزان امکان پذیر است.
آیت الله فلاحتی به کمبود آب در برخی شالیزار‌های استان هم اشاره کرد و افزود: خوشبختانه بخش زیادی از شالیزار‌های استان مشکل کم آبی ندارند، اما در برخی مناطق این مشکل وجود دارد که باید هر چه زودتر رفع شود.
وی همچنین از مدیران جهاد کشاورزی و آب منطقه‌ای خواست تا پایان فصل کشاورزی در کنار مردم باشند تا مایه دلگرمی بیشتر مردم شده و دغدغه آن‌ها کاسته شود.
مدیر عامل شرکت آب منطقه‌ای گیلان هم گفت: ذخیره آب سد سفید رود امسال۸۰۰ میلیون متر مکعب بود که تا پایان فصل کشاورزی با مدیریت درست رهاسازی شده و به شالیزار‌ها می‌رسد.
وحید خرمی همچنین در خصوص رفع مشکل کم آبی شالیزار‌های هندخاله صومعه سرا هم گفت: با نصب استگاه پمپاژ جدید تا هفته اینده این مشکل رفع می‌شود.
رییس سازمان جهاد کشاورزی استان هم گفت: برای رفع مشکل تشنگی شالیزار‌های هندخاله در سیاه درویشان و شیخ محله ایستگاه پمپاژراه اندازی و سه چاه آب کشاورزی هم در صومعه سرا وارد مدار شده است.
دراین نشست همچنین فرماندار و فرمانده سپاه صومعه سرا از آمادگی شهرستان برای کمک به رفع مشکل کم آبی شالیزار‌های منطقه خبردادند.