آمادگی گیلان برای تقویت روابط همه جانبه با فنلاند
آمادگی گیلان برای تقویت روابط همه جانبه با فنلاند

استاندار گیلان با برشمردن ظرفیت های استانی و کشوری بر توسعه همکاری های ایران و فنلاند و آمادگی این استان برای تقویت روابط همه جانبه با فنلاند تاکید کرد.

به گزارش خزرفوری : اسدالله عباسی در دیدار با «کاری کاهیلوتو» سفیر فنلاند در جمهوری اسلامی ایران، استان گیلان را دارای ظرفیت های فراوان کشاورزی، اقتصادی، تجاری و گردشگری دانست و گفت: برای گسترش روابط با همه کشورها اراده ای جدی داریم.

وی گیلان را قطب مهمی در توسعه اقتصاد داخلی برشمرد و با اشاره به سیاست دولت سیزدهم برای توسعه روابط با همه کشورها، بر آمادگی این استان برای تقویت روابط همه جانبه با فنلاند تاکید کرد.

استاندار گیلان همچنین به عزم جدی برای مدیریت پسماند در استان گیلان اشاره کرد و گفت: در صورت داشتن برنامه و کارنامه اجرایی موفق در حوزه پسماند، آماده همکاری با شرکت های فنلاندی در این زمینه هستیم.

کاری کاهیلوتو، سفیر فنلاد در جمهوری اسلامی ایران نیز در این دیدار بر تمایل این کشور برای گسترش همکاری های دوجانبه با ایران در زمینه های مختلف تاکید کرد.

جمهوری فنلاند یکی از کشورهای شمال اروپاست که با کشورهای روسیه، نروژ و سوئد همسایگی دارد و یکی از اعضای اتحادیه اروپا به شمار می آید.