آبگیری ۲ سد لاستیکی غرب گیلان تا پایان سال
آبگیری ۲ سد لاستیکی غرب گیلان تا پایان سال

نماینده تالش، ماسال و رضوانشهر در مجلس، با اشاره به پیشرفت ۸۰ درصدی سد لاستیکی ماسال و حدود ۷۰ درصدی سد لاستیکی تالش، عنوان کرد: امیدواریم تا زمستان امسال با حضور وزیر نیرو هر دو سد به بهره برداری برسد.

به گزارش خزرفوری : حسن محمدیاری، با اشاره به دغدغه نمایندگان مجلس درباره حذف ارز ترجیحی ۴۲۰۰ تومانی، اظهار کرد: متاسفانه به دنبال حذف ارز ترجیحی شاهد آثار تورمی در بازار بودیم و مجموعه دولت به نحو شایسته آزادسازی قیمت کالاهای اساسی را مدیریت نکرد.

وی با بیان اینکه افزایش قیمت کالاهای اساسی موجب شد سفره مردم کوچک شود، افزود: علیرغم اقدامات انجام گرفته از سوی دولت شاهد بازگشت قیمت ها به شهریور ۱۴۰۰ نبودیم و لذا نمایندگان منتظر لایحه دولت برای تعریف ساز و کارهای مهار تورم و کاهش فشار بر مردم هستند.

نماینده شهرستان های تالش، ماسال و رضوانشهر در مجلس شورای اسلامی در گفت وگوی خبری باران، حذف ارز ترجیحی را منوط به اجرای کالابرگ الکترونیکی جهت بازگشت هزینه اضافی ناشی از گرانی به مردم دانست و خاطرنشان کرد: نظارت مجلس ادامه دارد تا ما به تفاوت قیمت ها به مردم باز گردد.

محمدیاری با اشاره وضعیت فاضلاب در شهرستان تالش، گفت: تکمیل شبکه جمع آوری و خطوط انتقال فاضلاب به طول ۱۸۵۰ متر و اعتبار ۵۰ میلیارد تومانی و لایروبی و شست و شوی شبکه فاضلاب به طول ۳۴۵۰ متر و اعتبار سه میلیارد تومانی انجام شده است.

وی احداث تصفیه خانه فاضلاب تالش را نیازمند اعتبار ۳۵۰۰ میلیارد ریالی دانست که تاکنون تخصیص پیدا نکرده و گفت: اعتبارات مربوط به اجرای سد مخزنی ۱۰۰۰ مترمکعبی اسالم، اجرای خط یک آبرسانی به غرب دور در جریان سفر رئیس جمهور صد درصد تامین اعتبار شد.

نماینده تالش، ماسال و رضوانشهر در مجلس، این سه شهرستان را در حوزه مدیریت پسماند محروم دانست و اضافه کرد: ساحل زیبای قرق که محل تفرج است، از زباله پر شده و کارخانه کمپوست لیسار دارای مشکل است که باید محل جدیدی برای احداث آن تعریف شود.

وی از هماهنگی با وزیر نیرو جهت پرداخت مطالبات معوقه کارگران سد شفارود خبر داد و گفت: این سد کاربری کشاورزی، صنعتی و شرب دارد و لذا علاوه بر پرداخت مطالبات به دنبال تجهیز و راه اندازی کارگاه سد نیز هستیم.

محمدیاری با اشاره به پیشرفت ۸۰ درصدی سد لاستیکی ماسال و حدود ۷۰ درصدی سد لاستیکی تالش، عنوان کرد: قرار شده تا پایان سال شاهد آبگیری سد لاستیکی ماسال با اعتبار ۱۰۰ میلیارد تومانی جهت تکمیل باشیم و امیدواریم با حضور وزیر نیرو ه ر دو سد به بهره برداری برسد.

وی اجرای کامل کاداستر و طرح هادی را موجب مهاجرت معکوس روستایی دانست و خاطرنشان کرد: تداخل زمین‌های ملی با اراضی روستایی از جمله مشکلات مردم در روستاهاست و افراد بومی باید بتوانند در زمین خود کشاورزی کنند و خانه بسازند تا هم اشتغال و هم معیشت آنان حل شود.