وجود آتش زیر خاکستر در تالاب انزلی/ آبپاشی هوایی ادامه دارد/ ایجاد مه غلیظ و بخار آب
وجود آتش زیر خاکستر در تالاب انزلی/ آبپاشی هوایی ادامه دارد/ ایجاد مه غلیظ و بخار آب

فرماندار بندرانزلی، با اشاره به اطفای آتش زیر خاکستر تالاب انزلی، گفت: از عصر روز گذشته تاکنون بیش از چند ۱۰ تن بر روی نیزارهای آتش گرفته ریخته شده و لذا شاهد تبخیر این آب و ایجاد مه و بخار نیز در منطقه هستیم.

خزرفوری به نقل از ایسنا : محمد پورخوش سعادت در گفت وگویی، با بیان اینکه خوشبختانه با تلاش های صورت گرفته طی ۳۰ ساعت گذشته آتش در نیزارهای تالاب انزلی در منطقه چراغ پشتان خاموش شده است، اظهار کرد: متاسفانه آتش زیر خاکستر همچنان وجود دارد و مستعد شعله ور شدن است.

وی با بیان اینکه هر سه فروند بالگرد اطفای اعزامی به گیلان در منطقه هستند و عملیات آبپاشی را انجام می دهند، افزود: کارشناسان و نیروهای یگان حفاظت محیط زیست استان در حال ارزیابی خسارات وارده به تالاب هستند.

فرماندار بندرانزلی در پاسخ به این سوال «که دود غلیظ ایجاد شده در حاشیه تالاب و داخل شهر و کمربندی ناشی از چیست؟»، خاطرنشان کرد: به دلیل نشستن شبنم بر روی آتش در ساعات بامدادی و صبحگاهی و گرمای هوا، شاهد تلفیق مه و دود حاصل از اطفا هستیم که منطقه را فرا گرفته است.

پورخوش شعادت یادآور شد: از عصر روز گذشته تاکنون بیش از چند ۱۰ تن بر روی نیزارهای آتش گرفته ریخته شده و لذا شاهد تبخیر این آب و ایجاد مه و بخار نیز در منطقه هستیم.

وی با بیان اینکه به دلیل شرایط جوی کلیه نیروهای امدادی و حفاظتی در منطقه هستند و کار لکه گیری و اطفای کامل را انجام می دهند، گفت: طی دو روز گذشته بیش از ۲۰۰ نفر پای کار تالاب انزلی بودند.