برگزاری دوازدهمین مرحله مانور اصلاح و بهسازی روشنائی در گیلان
برگزاری دوازدهمین مرحله مانور اصلاح و بهسازی روشنائی در گیلان

مدیر عامل شرکت توزیع نیروی برق گیلان از اجرای دوازدهمین مرحله مانور سرویس و نگهداری روشنایی معابر در شهر رشت با فعالیت سه اکیپ اجرایی خبر داد.

به گزارش خزرفوری : محمدتقی مهدیزاده گفت: باتوجه به اهمیت موضوع روشنایی در سطح معابر شهری و روستایی در شب به ویژه برای تامین امنیت مردم، همکاران اداره روشنایی معابر شهرستان رشت و سایر امور‌های اجرایی استان گیلان بصورت روزانه برای تعمیر و نگهداری این تجهیزات اقدام می‌کنند.

وی با اشاره به اینکه در کل استان گیلان قریب به ۵۳۰ هزار پایه روشنائی معابر موجود است افزود: تامین مطلوب و استاندارد روشنایی معابر شهری، هم به حفظ جان عابرین پیاده و رانندگان می‌پردازد و هم به ایجاد امنیت در شب، کمک شایانی می‌کند.

مدیر عامل شرکت توزیع نیروی برق گیلان گفت: در همین راستا و به منظور سرویس و بهسازی روشنایی معابر و همچنین حفظ و ارتقا آمادگی نیروها، مانوری با محوریت اصلاح معایب و خاموشی معابر در منطقه حمیدیان شهر رشت به اجرا درآمد.

مهدیزاده افزود: در این مانور اکیپ‌های عملیاتی اداره روشنایی معابر شهرستان رشت با سه خودرو سنگین، به فعالیت برای بهسازی و رفع عیوب سیستم روشنایی این منطقه پرداختند.

وی افزود: هدف از برگزاری چنین مانور‌هایی ایجاد شرایط اقدام سریع و به موقع و همچنین برطرف کردن نقاط قابل بهبود است و دراین راستا تلاش شد مشکلات موجود در کمترین زمان ممکن و به همت کارکنان پرتلاش اداره روشنایی معابر شهرستان رشت برطرف شده و برای مردم و ساکنین منطقه ایمنی و آسایش مطلوب را فراهم آورد.

مدیر عامل شرکت توزیع نیروی برق گیلان در ادامه گفت: با وجود برخی مشکلات از قبیل کمبود نقدینگی برای خرید تجهیزات لازم، اکیپ‌های روشنایی معابر اداره روشنایی معابر شهرستان رشت و سایر امور‌های اجرایی در کل استان، خاموشی‌های معابر را رفع می‌کنند که برخی از این موارد با تعویض لامپ‌ها و برخی دیگر نیز با انجام تعمیرات لازم صورت می‌پذیرد.

مهدیزاده تصریح کرد: راحت‌ترین راه برای اعلام خاموشی معابر استفاده از اپلیکیشن کاربردی برق من است، همچنین مشترکین محترم می‌توانند برای رفع خاموشی معابر در شهر رشت با شماره تلفن گویای این اداره به شماره ۳۳۴۷۲۲۷۸ یا شماره تلفن اتفاقات (۱۲۱) برای کل استان تماس حاصل کنند.