موکب های گیلان در اربعین امسال کجا مستقر هستند؟
موکب های گیلان در اربعین امسال کجا مستقر هستند؟

رئیس ستاد بازسازی عتبات گیلان، در پاسخ به این سوال که «چگونه موکب های گیلان را پیدا کنیم؟»، گفت: ۲۶ موکب گیلان در نجف و کربلا و مرز خسروی برپاست.

خزرفوری به نقل از ایسنا : مجید دوهندو در گفت وگویی، با بیان اینکه ۲۶ موکب اربعین گیلان در کشور عراق مستقر است، اظهار کرد: همه این موکب ها خودجوش و مردمی است و به واسطه نذورات از زائران امام حسین(ع) پذیرایی می کنند.

وی با اشاره به استقرار یک موکب گیلان در مرز خسروی، تصریح کرد: آماده پذیرایی از زائرانی هستیم که می خواهند وارد کشور عراق شوند.

رئیس ستاد توسعه و بازسازی عتبات عالیات گیلان با اشاره به میهمان نوازی عاشقانه خادمین موکب ها از زائران اربعین حسینی، خاطرنشان کرد: خادمین موکب ها اعم از زن و مرد در سنین مختلف آماده پذیرایی از زائران هستند.

دوهندو از استقرار شش موکب گیلان در نجف اشرف و ۱۹ موکب در کربلای معلی خبر داد و عنوان کرد: زائران گیلانی می توانند به این موکب ها مراجعه کنند؛ البته موکب های گیلان آماده پذیرایی از همه زائران اربعین حسینی هستند.

وی در پاسخ به این سوال که «چگونه موکب های گیلان را پیدا کنیم؟»، گفت: موکب صاحب الزمان(عج) ۷۲ تن رودسر در مرز خسروی(منظریه) مستقر شده است.

وی با اشاره به برپایی موکب فاطمه الزهرا(س) سیاهکل در باب الرسول نجف اشرف، اضافه کرد: موکب آل مظفر تالش در عمود ۱۶۹ و موکب شهدای لاهیجان در عمود ۲۳۶ جاده نجف به کربلا، دو موکب محبان المهدی و ولی عصر(عج) لنگرود در صحن حضرت فاطمه الزهرا(س) نجف و موکب آقاسیدجلال الدین آستانه اشرفیه در خیابان حضرت رسول نجف مستقر شده است.

رئیس ستاد بازسازی عتبات گیلان از برپایی سه موکب نورالزهرای رشت در خیابان میثم تمار و باب البغداد کربلا خبر داد و متذکر شد: موکب خواهران منتظران ظهور کوچصفهان در خیابان امام حسین(ع) کربلا، موکب شهدای فومن در خیابان مخیم، موکب خواهران فاطمه الزهرای رشت در عمود ۱۳۹۰ و موکب خادم العتره رشت در عمود ۱۳۹۲، موکب قمربنی هاشم صومعه سرا در خیابان میثم تمار، موکب خدام الحسین شفت در خیابان قزوینیه، موکب منتظران المهدی املش در باب البغداد، موکب شهدای گمنام چابکسر، کلاچای و واجارگاه در خیابان میثم تمار، موکب صاحب الزمان آستانه اشرفیه و موکب احسان العباس رشت در ابتدای خیابان قزوینیه کربلا برپاست.

وی با بیان اینکه موکب های گیلان تا سه روز بعد از اربعین هم مستقر خواهند بود و خدمت رسانی می کنند، گفت: موکب های محسنین فاطمه زهرای لنگرود در خیابان قزوینیه، محسنین و خدام الحسین رشت در خیمه گاه، نورالزهرا(س) و عقیله بنی هاشم انزلی در خیابان باب البغداد، سیدالشهدای ماسال بعد از مقام صاحب الزمان(عج)، امام علی(ع) رودبار در خیابان میثم تمار و آقاسیدابراهیم گوراب زرمیخ نیز در خیابان باب القبله کربلا آماده پذیرایی از زائران هستند.

انتهای پیام