گرامیداشت هفته دفاع مقدس در گیلان با برنامه‌های فرهنگی
گرامیداشت هفته دفاع مقدس در گیلان با برنامه‌های فرهنگی

معاون سپاه قدس گیلان از اجرای بیش از هزار برنامه و فعالیت رزمی - فرهنگی در هفته‌ی دفاع مقدس خبر داد.

به گزارش خزرفوری : سرهنگ احمد منشوری امروز در جمع خبرنگاران مرکز استان گفت: در هفته‌ی دفاع مقدس امسال، هزار و ۵۱ برنامه و فعالیت رزمی – فرهنگی از سوی سپاه قدس گیلان پیش بینی شده که نخستین برنامه‌ی آن صبح فردا همزمان با سراسر کشور در قالب دیدار وبیناری رزمندگان پیشکسوت دفاع مقدس استان با فرمانده کل قوا در رشت اجرا می‌شود.
معاون سپاه قدس گیلان با بیان اینکه دیدار با ۱۰ هزار خانواده‌ی شهید و ایثارگر سراسر استان و گلباران مزار شهداء از دیگر برنامه‌های این هفته در استان است، افزود: ۴۳۸ مسابقه‌ی ورزشی در دو برش استانی و شهرستانی در هفته‌ی دفاع مقدس پیش بینی شده که ۳۱ مورد آن در سطح استان و بقیه در مناطق شهرستانی برگزار خواهد شد.
وی در ادامه از اتخاذ تدابیر لازم جهت برپایی نمایشگاه فرهنگی هنری کربلای ۲ در پیاده راه فرهنگی رشت خبر داد و افزود: نواختن زنگ ایثار در مدارس و توزیع لوازم التحریر بین دانش آموزان نیازمند در قالب پویش سلیمانی از دیگر برنامه‌های هفته دفاع مقدس در گیلان به شمار می‌رود.
معاون سپاه قدس گیلان در پایان از برپایی مراسم بزرگداشت مقام سرباز و برگزاری میزخدمت تخصصی و یادواره شهدا در این هفته خبر داد و اضافه کرد:رژه نیرو‌های مسلح مستقر در گیلان و اجرای طرح ویزیت رایگان نیز دیگر برنامه‌های هفته دفاع مقدس در استان است.