انقلاب اسلامی حوادث و بحران‌های سخت را پشت سر گذاشته است
انقلاب اسلامی حوادث و بحران‌های سخت را پشت سر گذاشته است

نماینده ولی فقیه در گیلان، با بیان اینکه انقلاب اسلامی حوادث و بحران‌های سخت را پشت سر گذاشته است افزود: جنگ هشت ساله که به ایران اسلامی تحمیل شد، آزمایش بزرگی برای دنیای استکبار بود.

آیت‌الله رسول فلاحتی در مراسم تکریم و تجلیل از پیشکسوتان دفاع مقدس که همزمان با سراسر کشور در استان گیلان برگزار شد، بسیاری از انقلاب‌هایی که در طول دو قرن اخیر در دنیا شکل گرفت اکثرا برای دگرگونی وضعیت موجود رخ داد اما این انقلاب‌ها به دلیل ریشه نداشتن در سامانه اعتقادی قوی و الهی، کم کم مسیر رهبران نهضت برای مردم روشن می‌شد.

خزرفوری به نقل از ایسنا : نماینده ولی‌فقیه در استان گیلان با اشاره به جنایات رخ داده در آمریکا تصریح کرد: طبق‌ گزارش جهانی در طول هفت سال گذشته ۵۰۰۰ زن را در ایالات متحده کشتند و در همین چند ماه‌ گذشته نیز ۳۰ زن توسط پلیس آمریکا به قتل رسید.

آیت‌الله فلاحتی به ضرورت افزایش بینش سیاسی جوانان و دانشجویان در دانشگاه‌ها اشاره و بیان کرد: دانشگاه‌ و حوزه باید مبدا خیزش و تعلیم مسائل سیاسی شود در این صورت جامعه در شرایط مختلف، آگاهی و هوشیاری لازم را خواهند داشت.

امام جمعه رشت خاطرنشان کرد: عالمانی که دارای دانش و علم هستند اگر در عرصه باشند اما ندانند که این علم چطور و به چه نحوی عرضه کنند در این صورت ظالمان این علم را در اختیار می‌گیرند لذا بزرگترین خطری که جامعه بشری را امروز تهدید می‌کند در واقع جو خفقان عدم بصیرت ملت‌هاست.

وی با بیان اینکه امروز در مراکز علمی، دانشگاهی و حوزوی ما کسانی پرورش می‌یابند که قرار است در بستر تمدن‌سازی اسلامی گام بردارند و این موضوع برای استکبار جهانی و سلطه غیرقابل هضم است گفت: امروز در دنیای اسلامی پیرامون ما، بسیاری از کشورها تحت سیطره نظامیان هستند؛ نظامیانی که در سیطره غول‌های ظالم جهان و صهیونیست‌ها هستند و در این کشورها، نظامیان شریان حیاتی جامعه را بر عهده می‌گیرند.

نماینده ولی فقیه در گیلان با بیان اینکه انقلاب اسلامی حوادث و بحران‌های سخت را پشت سر گذاشته است افزود: جنگ هشت ساله که به ایران اسلامی تحمیل شد، آزمایش بزرگی برای دنیای استکبار بود و موفق به محو انقلاب اسلامی نشدند اما انقلاب اسلامی توانست عرصه‌های جدیدی را به روی بشریت باز کند و این اندیشه نو آمد تا بشریت بداند در کجای پازل جوامع بشری قرار دارد.

وی افزود: در جنگ تحمیلی از داشتن جنگ‌افزارهای نظامی عاجز بودیم اما ایمان مردم، پشتیبانی عظیمی بود و با مدیریت امام(ره)، جنگ تحمیلی به گونه‌ای مدیریت شد که باعث شگفتی جهانیان شد و جوانان ما برای دفاع از ارزش‌ها، همه ابزارها و اسلحه‌ها را با دست خود ساختند.

رئیس ستاد احیای امر به معروف و نهی از منکر استان گیلان با بیان اینکه دشمنان امروز خفه شده‌اند و نمی‌دانند با پدیده انقلاب چه کنند تصریح کرد: امروز حمایت و دست یاری امام زمان(عج) با ماست.

امام جمعه رشت ضمن تشکر از زحمات و مجاهدت‌های نیروهای مسلح کشور گفت: به شهدای نیروی انتظامی و همه یگان‌های مرتبط به این سازمان، سلام و درود می‌فرستم و از بسیجیان و پاسداران هم تشکر می‌کنم لذا با ابهت و اقتدار از انقلاب و آرمان‌های انقلاب اسلامی دفاع کنید و نگذارید دشمنان این مرز و بوم ذره‌ای به نظام اسلامی ضربه وارد کنند.

انتهای پیام