جمهوری اسلامی فراجغرافیایی شده/ هجمه های دشمن دلیل بر قدرت ماست
جمهوری اسلامی فراجغرافیایی شده/ هجمه های دشمن دلیل بر قدرت ماست

نماینده ولی فقیه در گیلان، با بیان اینکه با کمک جوانان و نوجوانان مان ایران اسلامی را می سازیم، اظهار کرد: امروز جمهوری اسلامی فراجغرافیایی شده و دشمنان را ناکام گذاشته است و لذا حجم گسترده توطئه های دشمن دلیل بر قدرت ماست.

به گزارش خزرفوری : آیت الله رسول فلاحتی در یادواره ۸۵ شهید جهاد سازندگی و گردهمایی سنگرسازان بی سنگر استان گیلان که در لنگرود برگزار شد، با اشاره به مجاهدت های شهدا در جبهه های هشت سال دفاع مقدس به ویژه جهادگران، اظهار کرد: اولین خصیصه شهدا روحیه مجاهدانه است.

وی با اشاره به بیانات اخیر رهبر انقلاب در آستانه هفته دفاع مقدس، افزود: رهبر انقلاب از همه نقش آفرینان دوران دفاع مقدس اعم از نیروهای مسلح و مردمی خواستند که فرهنگ و معارف دفاع مقدس را به نسل جوان و نوجوان انتقال دهند.

نماینده ولی فقیه در گیلان با بیان اینکه جوانان و نوجوانان امروز ما خیلی از جنگ نمی دانند، تصریح کرد: در مقابل دشمن با تمام قوا پیش آمده و همه رسانه های جمعی خود را به کار گرفته تا دفاع مقدس را که عامل عزت و اقتدار جمهوری اسلامی در دنیاست، به گونه ای دیگر برای نسل جوان روایت کند.

امام جمعه رشت، با اشاره به تلاش رسانه های معاند جهت نشان دادن ایران به عنوان آغازگر جنگ و عدم پذیرش صلح از سوی سازمان ملل، اضافه کرد: صدام زمانی می خواست صلح با ایران را قبول کند که بیش از ۵۰ شهر ما از جنوب تا شمال غرب کشور را گرفته و مردم را آواره کرده بود، اما ایران در ۲۷ مرداد سال ۶۷ قطعنامه ۵۹۸ را پذیرفت و جنگ خاتمه یافت.

وی با بیان اینکه خانواده های رزمندگان جبهه دفاع مقدس متحمل سختی های فراوان شدند و هنوز با مشکلات ناشی از آن روزهای تلخ دست و پنجه نرم می کنند، متذکر شد: یادگاران دوران دفاع مقدس همانگونه که دغدغه حراست از مرزهای جغرافیایی ایران را داشتند، امروز باید دغدغه انتقال زیبای معارف دفاع مقدس را داشته باشند، زیرا جوانی که دوران دفاع مقدس را نمی شناسد تن به آشوب و اغتشاش و آتش زدن مسجد و… می زند.

آیت الله فلاحتی با اشاره به استفاده ابزاری دشمن از جوانان برای اهداف شوم خود علیه نظام اسلامی، بیان کرد: امروز معلم و استاد و نظامی و جهادگر و بازاری و… همه افرادی که در عرصه دفاع مقدس به ایفای نقش پرداختند، باید به میدان معرفی دفاع مقدس بیایند تا نسل جوان بداند این مملکت با چه رنج و غمی به اینجا رسیده است.

وی ادامه داد: جنایتکاران تاریخ بشر و قدرت های پوشالی به ویژه آمریکا و اسرائیل و آل جهود می دانند که دیگر هیچ معادله ای علیه ایران کارساز نیست، زیرا این ملت راه خودش را پیدا کرده است.

نماینده ولی فقیه در گیلان با بیان اینکه با مطالعه تاریخ انقلاب های کوچک و بزرگ دنیا می بینیم هیچ کدام از این انقلاب ها نمادها و شاخص ها و ویژگی های انقلاب اسلامی ایران را نداشته  اند، گفت: هیچ کدام از این انقلاب ها هجمه هایی که به انقلاب اسلامی از سوی همه قدرت های جهانی وارد شده را نداشتند. نظام ما ۴۳ سال است که نه تنها با همه هجمه ها مقابله می کند، بلکه از نظر نظامی و اقتصادی هم از حمایت های بین المللی برخوردار نیست، اما با تکیه به ایمان مردم و رهبری مدیر و مدبر استکبار را به زانو درآورده است.

وی با اشاره به تاریخ چندین هزار ساله ایران و هراس امپراتوری روم از ایران در ۴۰۰۰ سال پیش، اضافه کرد: امروز نیروی دریایی جمهوری اسلامی ایران در آبهای جهانی حضور دارد و آمریکا و اسرائیل نمی توانند کاری از پیش ببرند.

امام جمعه رشت با بیان اینکه ایرانیان در سایه ولایت فقیه از چنین قدرتی برخوردار هستند، عنوان کرد: دشمن بر روی جوانان ما سرمایه گذاری کرده باید دغدغه جوانان را داشته باشیم.

آیت الله فلاحتی با اشاره به وعده الهی در یاری رساندن به ملت های مومن و با اراده، خاطرنشان کرد: اگر خداوند به ملتی عزت دهد، هیچ قدرتی جلودار این عزت نیست و لذا باید همچون شهدا خالصانه و بی ریا و برای خدا کار کنیم.

وی با بیان اینکه با کمک جوانان و نوجوانان مان ایران اسلامی را می سازیم، اظهار کرد: امروز جمهوری اسلامی فراجغرافیایی شده و دشمنان را ناکام گذاشته است و لذا حجم گسترده توطئه های دشمن دلیل بر قدرت ماست.

نماینده ولی فقیه در گیلان عدم دلدادگی به دنیا را دومین خصیصه شهدا دانست و تصریح کرد: سومین خصیصه شهدا روحیه تسلیم و تبعیت از ولایت است و لذا باید همچون شهدا از ولایت تبعین داشته باشیم.

انتهای پیام