درخشش و کسب مقام قهرمانی دختران تکواندوکار گیلان در کشور
درخشش و کسب مقام قهرمانی دختران تکواندوکار گیلان در کشور

رئیس هیات تکواندو گیلان گفت: دختران تکواندوکار خردسال این استان با درخشش خود مقام قهرمانی رقابت های منطقه یک کشور را کسب کردند.

به گزارش خزرفوری به گزارش خزرفوری به گزارش خزرفوری

خزرفوری به نقل از ایرنا : محسن سترگی روز شنبه در گفت و گویی افزود: در جریان این رقابت‌ها که به میزبانی آذربایجان شرقی در تبریز برگزار شد، تیم تکواندو دختران خردسال گیلان با کسب ۹۴۴ امتیاز با اختلاف زیاد نسبت به سایر تیم‌ها بالاتر از حریفان خود قرار گرفت و مقام قهرمانی را تصاحب کرد.

وی ادامه داد: در پایان این رقابت‌ها،  دختران تکواندوکار خردسال گیلان توانستند در اوزان مختلف، هفت مقام قهرمانی و مدال طلا کسب کنند تا بیشترین مقام قهرمانی به این استان اختصاص یابد.

وی افزود: همچنین علاوه بر کسب هفت مدال طلا، دختران تکواندوکار خردسال گیلانی موفق به کسب یک مدال نقره و یک مدال برنز شدند تا در مجموع تیم تکواندو دختران خردسال استان گیلان ۹ مدال در این رقابتهاکسب کنند.

رئیس هیات تکواندو استان بیان کرد: همچنین از سوی کمیته فنی این رقابتها، مهناز حسین زاده مربی تیم تکواندو خردسالان گیلان، عنوان فنی ترین مربی این رقابتها را کسب کرد و زینب قربی از گیلان نیز به عنوان فنی‌ترین تکواندوکار این مسابقات برگزیده شد.

سترگی خاطرنشان کرد: خوشبختانه گیلان در رشته تکواندو در هر ۲ بحش بانوان و آقایان یکی از قطب‌های برتر کشور است و طی چند سال اخیر نیز این هیات در رده‌های سنی پایه سرمایه‌گذاری مناسبی انجام داده که هم‌اینک نیز شاهد قهرمانی و درخشش تکواندوکاران دختر خردسال گیلان در رقابتهای منطقه یک کشور هستیم.