مصرف ۷.۵ میلیارد مترمکعبی گاز طبیعی در گیلان/ گازرسانی به ۲۱۱۷ روستا
مصرف ۷.۵ میلیارد مترمکعبی گاز طبیعی در گیلان/ گازرسانی به ۲۱۱۷ روستا

مدیرعامل شرکت گاز گیلان، با اشاره به مصرف هفت و نیم میلیارد مترمکعبی گاز در استان گیلان طی سال گذشته، بیان کرد: سهم گیلان از مصرف ۲۲۹ میلیارد مترمکعبی کشور در سال گذشته ۳.۲ درصد است.

به گزارش خزرفوری به گزارش خزرفوری به گزارش خزرفوری

خزرفوری : عیسی جمال نیکویی با بیان اینکه شاخص برخورداری گاز شهری در استان گیلان از نرم کشوری بالاتر است، اظهار کرد: نرم کشوری و نرم گیلان گاز شهری به ترتیب ۹۷.۶ و ۹۹.۹۸ درصد است و تمام شهرهای گیلان گازدار هستند.

وی با اشاره به نرم ۸۵ درصدی شاخص برخورداری گاز در بخش روستایی، افزود: ۹۶.۷ درصد خانوارهای روستایی گیلان از نعمت گاز طبیعی برخوردار هستند که بالاتر از نرم کشوری است.

مدیرعامل شرکت گاز گیلان در گفت وگوی خبری باران، با بیان اینکه از ۲۱۱۷ روستا از ۲۹۰۵ روستای استان را گازدار کردیم، گفت: یکی از طرح های در دست اجرای شرکت گاز گیلان گازرسانی به ۳۴ روستای دیگر است؛ در کنار توسعه روستایی، نصب انشعاب و تجهیزات در شهرستان ها نیز ادامه دارد.

جمال نیکویی با اشاره به مصرف هفت و نیم میلیارد مترمکعبی گاز در استان گیلان طی سال گذشته، بیان کرد: سهم گیلان از مصرف ۲۲۹ میلیارد مترمکعبی کشور در سال گذشته ۳.۲ درصد است که از این میزان، ۳.۸ میلیارد مترمکعب معادل ۳۸ درصد در نیروگاه ها و ۲.۶ میلیارد مترمکعب معادل ۳۴ درصد در بخش خانگی مصرف داشتیم.

وی سهم سی.ان.جی و حمل و نقل را پنج درصد و واحدهای صنعتی را ۱۰ درصد دانست و ادامه داد: هر ساله در فصل گرم یک برنامه ریزی سیستمی در ایستگاه های گاز استان جهت تعمیرات و به روز رسانی انجام می شود تا در فصل سرد منجر به پایداری شبکه شود.

مدیرعامل شرکت گاز گیلان از مقاوم سازی اتصال شبکه تغذیه و توزیع شهرستان ها خبر داد و اضافه کرد: تا جایی که امکان دارد از ظرفیت ایستگاه های مجاور استفاده می کنیم تا در صورت خروج یک ایستگاه از مدار، از ایستگاه های مجاور مشترکین را پوشش دهیم.

وی با بیان اینکه گیلان با داشتن ۳.۸ درصد مشترکین گاز کشور ۳.۲ درصد مصرف دارد، گفت: با همکاری آموزش و پرورش سفیران انرژی را در خانواده ها داریم تا به سمت مصرف بهینه برویم.

جمال نیکویی استفاده از بخاری های با راندمان بالا و کنتورهای هوشمند را از جمله اقدامات شرکت ملی گاز جهت رفع ناترازی دانست و تاکید کرد: اصلاح و بهینه سازی رایگان موتورخانه های نیز در دستور کار است لذا تاکنون ۳۰۰۰ اشتراک را در گیلان شناسایی کردیم که دارای موتورخانه شوفاژ هستند و می توانند با مراجعه به سایت شرکت ملی گاز برای بهینه سازی رایگان ثبت نام کنند.

مدیرعامل شرکت گاز گیلان با بیان اینکه در خدمت رسانی اصل بر رعایت الزامات قانونی است، به اشتراک گاز خانه های فاقد پروانه و نسقی اشاره کرد و گفت: مشترکین حتما در هنگام استفاده از گاز دودکش ها و اتصالات و شیلنگ ها را بررسی و از استفاده از بخاری بدون دودکش اجتناب کنند.

انتهای پیام