معرفی ۵۰ نفر از متصرفان  پناهگاه چوکام خمام به دادگاه
معرفی ۵۰ نفر از متصرفان  پناهگاه چوکام خمام به دادگاه

رییس اداره محیط زیست رشت گفت:۵۰ نفر از متصرفین اراضی ملی با جدیت اداره محیط زیست رشت در برخورد با متصرفین اراضی ملی در پناهگاه حیات وحش چوکام خمام به مراجع قضایی معرفی شدند.

خزرفوری : محمدتقی تقی زاده  در جمع خبرنگاران  گفت : باتوجه به حساسیت های ویژه در خصوص حفظ حقوق بیت المال و اراضی ملی ، پس ازپایش و بازرسی های مستمر صورت گرفته توسط کارشناسان و مامورین یگان حفاظت محیط زیست شهرستان رشت، ۵۰ نفر ازمتصرفین انفال در پناهگاه حیات وحش چوکام شناسایی و به دادستان عمومی وانقلاب شهرستان خمام معرفی شدند.

رئیس اداره محیط زیست رشت باذکر این نکته که طبق مفاد ٦٩٠ و ٦٩٣ قانون مجازات اسلامی با متصرفین و زمین خواران برخورد قاطع و قانونی خواهد شد از همشهریان درخواست کرد از طریق سامانه گویای ١۵۴٠ (تلفن رایگان) در طول شبانه روز در صورت مشاهد مشکلات زیست محیطی،  تخریب و تصرف اراض  ملی و تالابی با این شماره تماس و گزارش های مربوطه را اعلام نمایند تا در اسرع وقت نسبت به بررسی  موضوع و انجام قانونی اقدام شود .

تقی زاده افزود: اراضی ملی در مناطق حفاظت شده امانت نسل های آینده است که تحت هیچ شرایطی اجازه نخواهیم داد مورد تصرف عده ای سود جو قرار گیرد .

انتهای پیام