افزایش ۲۶ درصدی مصرف گاز در نیروگاه‌های گیلان
افزایش ۲۶ درصدی مصرف گاز در نیروگاه‌های گیلان

مدیر عامل شرکت گاز گیلان: نیروگاه‌های گیلان ماه گذشته بیش از ۲۵۰ میلیون مترمکعب گاز مصرف کردند که در مقایسه با مدت مشابه پارسال ۲۶ درصد بیشتر است.

خزرفوری : مدیر عامل شرکت گاز گیلان گفت : آبان امسال با کاهش مصرف در دیگر حوزه‌ها ، ۲۵۲ میلیون مترمکعب گاز به نیروگاه‌های گیلان تحویل داده شد که این میزان گاز مصرفی در مقایسه با آبان سال قبل ۲۶ درصد بیشتر است.

عیسی جمال نیکویی با بیان اینکه با تامین گاز مورد نیاز نیروگاه‌های گیلان تولید برق در استان برای مصرف داخلی و صادرات تضمین خواهد شد ، افزود : به دلیل افزایش گاز تحویلی به نیروگاه‌های گیلان در ماه آبان ، مصرف گاز در گیلان در این ماه با ۵ درصد افزایش به ۶۵۶ میلیون مترمکعب رسید.

وی از جذب حدود ۴۰ هزار مشترک جدید در بخش خانگی در سال گذشته خبر داد و گفت: به رغم افزایش مشترکان خانگی، مصرف گاز در حوزه خانگی آبان امسال با کاهش ۶ درصدی به ۲۷۲ میلیون مترمکعب رسید که نشان دهنده مدیریت مصرف در این بخش است.

مدیر عامل شرکت گاز گیلان همچنین از مصرف ۱۰۱ میلیون مترمکعب گاز در بخش‌های تجاری و صنعتی و ۳۱ میلیون مترمکعب گاز در بخش حمل و نقل خبر داد و گفت: مصرف گاز در این بخش‌ها در مقایسه با مدت مشابه سال گذشته تغییر نکرده است.

عیسی جمال نیکویی از همه مشترکان گاز درخواست کرد با مدیریت مصرف گاز، رعایت دمای آسایش (۱۸ الی ۲۱ درجه) و استفاده از لباس‌های مناسب در روز‌های سرد ، ضمن کاهش هزینه‌های خانوار، شرایط را برای توزیع پایدار گاز در فصل زمستان برای همه نقاط استان فراهم کنند.