آیت الله فلاحتی: علم، قدرت ساز و شکوفا کننده انسان و جامعه است
آیت الله فلاحتی: علم، قدرت ساز و شکوفا کننده انسان و جامعه است

نماینده ولی فقیه در گیلان: نخبگان جامعه دیده بانان پنهان جامعه اند و از نفوذ دشمنان در عرصه‌های مختلف جلوگیری می‌کنند.

خزرفوری : آیت الله رسول فلاحتی امروز در جمع نخبگان دانش آموزی، دانشجویی، ورزشی، استادان دانشگاهی و اعضای بنیاد نخبگان گیلان با اشاره قدرت علم در سازندگی جامعه و تعالی انسان، گفت: نیاز ضروری جامعه امروز گام برداشتن در مسیر تخصصی شدن علوم است.
وی دانش، فکروانگیزه ایرانیان را بالاتر از توسط دیگر جوامع دانست و افزود: جایگاه ممتازعلمی ایران ودستاورد‌های پژوهشگران و جوانان ایرانی درحوزه‌های مختلف زبانزد است و دشمنان ایران به قدرت علمی دانشمندان و جوانان ما واقف اند.
نماینده ولی فقیه درگیلان جذب و آموزش افراد مستعد ، اجرای طرح‌های پژوهشی متناسب با نیازجامعه، نگاه فرا ملی درپژوهش‌ها، بررسی رفع مشکلات زیست محیطی، تحقیقات و پژوهش دردرمان بیمار‌های و حفظ نشاط علمی را از مهم‌ترین وظایف بنیاد نخبگان برای حل مشکلات جامعه دانست و گفت: مسئولان هم باید از ظرفیت فرهیختگان و نخبگان در برون رفت ازمعضلات و ارتقای جامعه بهره گیرند.
دکترفرهاد شیرینی رییس بنیاد نخبگان گیلان هم دراین نشست با ارایه گزارشی از فعالیت و طرح‌های اجرایی وحمایتی بنیاد از نخبگان، افزود: شناسایی استعداد‌ها، کمک به توانمند سازی وآماده سازی بستر ورود نخبگان به جامعه از وظایف این بنیاد است که مشارکت نخبگان در امور می‌تواند باعث پیشرفت و بالندگی کشور شود.
وی با اشاره به نقش اثرگذارجامعه نخبگانی در رفع مشکلات استان و کشور افزود: تامین و تهیه اعتبارت و امکانات لازم، دیده شدن پژوهش‌ها وتلاش‌های نخبگان مهم‌ترین دغدغه پژوهشگران و نخبگان است.
همچنین در این نشست هریک از نخبگان گیلانی در خصوص مسایل و مشکلات استان در بخش کشاورزی، دانشگاه، خانواده، پیامد مهاجرت غیر بومیان به گیلان، ورزش و جوانان، پژوهش‌های دانش آموزی، مطالبات دانشجویی و مشکلات استان، نظرات و طرح هایشان را بیان کردند.