گردهمایی دختران انقلاب در رشت
گردهمایی دختران انقلاب در رشت

جمعی ازدختران دانش آموز و دانشجوی گیلانی امروز با نماینده ولی فقیه در گیلان در مصلای امام خمینی رشت دیداری صمیمانه داشتند.

به گزارش خزرفوری به گزارش خزرفوری به گزارش خزرفوری به گزارش خزرفوری

خزرفوری : آیت الله رسول فلاحتی در دیدار صمیمانه با جمعی از دختران گیلانی با بیان اینکه امروزه زنان و دختران ایرانی توانسته اند در حوزه‌های علمی، فرهنگی، سیاسی و اجتماعی توانمندی خود را به دنیا ثابت کنند گفت: زنان با بصیرت و عفیف ایرانی همیشه در همه صحنه‌های حساس کشور حامی و حافظ اانقلاب و دستاورد‌های این نظام اسلامی بودند.
نماینده ولی فقیه در گیلان موفقیت زنان و دختران ایرانی و پایندی آن‌ها به ارزش‌ها و اعتقادات را خاری در چشم دشمنان عنوان کرد و افزود: خودباوری، قدرت دفاع از ارزش‌ها و اصول اعتقادی و توانایی زنان مهمترین دستاورد انقلاب در حوزه زنان است و این امر دشمنان انقلاب اسلامی را نگران کرده بطوریکه تاب تحمل عزتمندی دختران و زنان محجبه و اهل معرفت ایران را ندارند.
آیت الله رسول فلاحتی، مطالعه، تقوا، معرفت و عفاف را رمز موفقیت دختران و جوانان دانست و گفت: در حوادث اخیر برخی افراددر همراهی با دشمنان ایران شعار‌های خلاف زنان در تراز انقلاب سر دادند که مشخص شد، دلسوز زنان و دختران این سرزمین نیستند و دنبال اهداف شوم خود هستند.
حجت الاسلام و المسلمین مجتبی پور یوسفی دبیر جبهه فرهنگی انقلاب اسلامی گیلان، دانش آموزان و دانشجویان را رویش‌های انقلاب دانست و گفت: با توجه به تاکید و خواست رهبر معظم انقلاب از متولیان فرهنگی باید تلاش کنیم تا جایگاه واقعی زنان در اسلام بعنوان الگوی برتردر دنیا معرفی شود.
آقای محمد لطیفی مسئول اتحادیه انجمن‌های اسلامی گیلان هم حضور دختران انقلابی گیلان را در این گردهمایی پیمانی دوباره با آرمان‌های امام و شهدا عنوان کرد و گفت: زنان و دختران انقلاب اسلامی بار‌ها در همه عرصه‌ها ثابت کردند پای اعتقادشان ایستاده اند و ادامه دهنده راه شهدا هستند.
در این دیدار صمیمانه که بیش از ۳ ساعت طول کشید ۴ نفر از دختران به نمایندگان از دختران گیلانی مطالبات خود را در زمینه ضرورت جهاد تبیین، توجه به مقوله عفاف و حجاب، اختصاص فضا‌های فیزیکی مناسب برای فعالیت‌های فرهنگی و اجتماعی دختران و نقش اثرگذار زنان در آینده کشوربا نماینده، ولی فقیه در گیلان مطرح کردند.
اجرا سرود ایران عزیز از گروه سرود تبار میرزای بندر انزلی و سرود دختران آفتاب از گروه سرود گوهر شاد، همخوان سرود سرمشق فاطمی و برگزاری نماز جماعت ظهر به امامت آیت الله فلاحتی بخشی از این دیدارصمیمانه بود.