بیش از ۱۴ هزار بسته معیشتی بین نیازمندان استان گیلان توزیع شد
بیش از ۱۴ هزار بسته معیشتی بین نیازمندان استان گیلان توزیع شد

مدیرکل اوقاف و امور خیریه استان گیلان از توزیع افزون‌بر ۱۴ هزار بسته معیشتی در قالب طرح قرار دوازدهم بین نیازمندان این استان در سال جاری خبر داد.

به گزارش خزرفوری به گزارش خزرفوری به گزارش خزرفوری به گزارش خزرفوری به گزارش خزرفوری به گزارش خزرفوری

خزرفوری به نقل از خبرنگار ایرنا، حجت‌الاسلام ستار علیزاده روز جمعه در حاشیه برگزاری مرحله یازدهم طرح قرار دوازدهم در آستان امامزادگان ابراهیم و قاسم (ع) آستارا گفت: این طرح به نام مبارک امام زمان(عج) نام‌گذاری شده است و بر اساس آن روز دوازدهم هر ماه با استفاده از ظرفیت خیران، موقوفه‌های دارای نیت‌های منطبق و نذرهای بقعه‌های متبرکه در اختیار نیازمندان قرار می‌گیرد.

وی افزود: ۱۴ هزار و ۴۰۰ بسته معیشتی از زمان آغاز اجرای طرح قرار دوازدهم تا کنون بین نیازمندان در نقاط مختلف استان گیلان توزیع و برای تهیه این بسته‌ها بیش از ۸۰ میلیارد ریال هزینه شده‌ است.

مدیرکل اوقاف و امور خیریه استان گیلان با اشاره به توزیع ۲ هزار بسته معیشتی با ارزش افزون‌بر هشت میلیارد ریال در قالب طرح قرار دوازدهم در ماه گذشته بیان کرد: این طرح با هدف تهیه و توزیع بسته‌های معیشتی، تهیه وسایل گرمایشی و سرمایشی، لباس گرم و پتو، تهیه جهیزیه برای نوعروسان و آزادی زندانیان جرایم غیرعمد به ویژه زنان سرپرست خانوار با همکاری هیات امنای بقعه‌های متبرکه در ۱۰ مرحله انجام شده است.

وی با اشاره به برگزاری طرح قرار دوازدهم در شهرستان آستارا اظهار کرد: امروز در دوازدهمین روز از ماه دوازدهم سال ۱۴۰۱ در آستانه میلاد امام زمان (عج) در جوار امامزادگان واجب التعظیم این شهرستان طرح اجرا می‌شود.

حجت‌الاسلام علیزاده اضافه کرد: ۲۳۰ بسته معیشتی با ارزش یک میلیارد ریال به همراه برخی اقلام دارویی، لباس و لوازم گرمایشی در اختیار نیازمندان شهرستان آستارا قرار می‌گیرد.

شهرستان آستارا با جمعیت حدود ۹۵ هزار نفر، در منتهی الیه غرب استان گیلان، در فاصله نزدیک به ۱۷۳ کیلومتری رشت واقع شده است.