راه اندازی ظرفیت هزار تنی کارخانه کود آلی رشت تا پایان سال
راه اندازی ظرفیت هزار تنی کارخانه کود آلی رشت تا پایان سال

رئیس شورای شهر رشت گفت: در گذشته ظرفیت کارخانه کود آلی رشت ۵۰۰ تن در روز بود که عملا تک فاز کار می کرد، اما تا پایان سال و قبل از تعطیلات نوروز، ظرفیت این کارخانه به ۱۰۰۰ تن در روز می رسد.

به گزارش خزرفوری به گزارش خزرفوری به گزارش خزرفوری به گزارش خزرفوری به گزارش خزرفوری به گزارش خزرفوری به گزارش خزرفوری

خزرفوری : محمدحسین واثق کارگرنیا امروز در نشست با خبرنگاران، با اشاره به عملکرد خوب شهرداری رشت طی سه ماه اخیر با حضور سرپرست، اظهار کرد: طی ۴۵ روز کاری اخیر حدود ۱۳ هزار تن تولید آسفالت داشتیم؛ این در حالی است که تولید آسفالت طی ۹ ماهه ابتدای امسال ۲۱ هزار تن بود.

وی از آسفالت مجدد ۶۸ مسیر اصلی و فرعی شهر رشت خبر داد و تصریح کرد: مسیر کانال ژ۵ و تقاطع غیر همسطح فرزانه در میدان ولیعصر نیز به زودی اجرایی خواهد شد.

رئیس شورای شهر رشت از انتخاب شهردار جدید بعد از تعیین تکلیف قضایی اختلافات شورا و شهردار سابق و تایید استیضاح، خبر داد و اضافه کرد: شهردار رشت با اتفاق آرا انتخاب شده و امیدواریم شاهد تحولات بهتر و موثرتری در رشت باشیم.

واثق کارگرنیا در ادامه به روند بهسازی دفن گاه زباله سراوان اشاره کرد و افزود: سراوان یکی از معضلات اساسی شهر رشت است و خوشبختانه با ورود و مساعدت استاندار گیلان در این عرصه و پیگیری وزیر کشور و رئیس جمهور، شاهد اقدامات خوبی هستیم.

وی با بیان اینکه پروژه بهسازی دفن گاه سراوان بیش از قرارداد پیمانکار پیشرفت دارد، عنوان کرد: در گذشته ظرفیت کارخانه کود آلی رشت ۵۰۰ تن در روز بود که عملا تک فاز کار می کرد، اما تا پایان سال و قبل از تعطیلات نوروز، ظرفیت این کارخانه به ۱۰۰۰ تن در روز می رسد.

رئیس شورای شهر رشت از نصب تاسیسات خطوط جدید کارخانه کود آلی خبر داد و بیان کرد: با راه اندازی این کارخانه می توانیم زباله ۱۰۰۰ تنی روزانه رشت را تا ۵۰ درصد کاهش دهیم و به ۵۰۰ تن برسانیم؛ البته این ۵۰۰ تن زباله تر نبوده و مشکل شیرابه ندارد و تنها ریجکت های حاصل از بازیافت کارخانه کود آلی را شامل می شود.

وی همچنین به معرفی برند جدید شهر رشت اشاره کرد و یادآور شد: رشت برند شهر خلاق خوراک یونسکو را دارد و اکنون به عنوان شهر جهانی صنایع دستی مطرح است و قطعا می توانیم فرصت مناسبی را برای تولید و عرضه تولیدات صنایع دستی هنرمندان استان ایجاد کنیم.

واثق کارگرنیا همچنین به ساماندهی تالاب عینک رشت اشاره و خاطرنشان کرد: در راستای تفاهم نامه شورای شهر و شرکت آب منطقه ای استان، در سال ۱۴۰۲ شاهد ورود سرمایه گذار بخش خصوصی به این تالاب خواهیم بود.

انتهای پیام