گلریزان صاحبان صنایع برای آزادی زندانیان
گلریزان صاحبان صنایع برای آزادی زندانیان

در مراسمی با حضور جمعی از صاحبان صنایع در منطقه آزاد انزلی 500 میلیون تومان برای آزادی زندانیان جرائم غیر عمد جمع آوری شد.

به گزارش خزرفوری به گزارش خزرفوری به گزارش خزرفوری به گزارش خزرفوری به گزارش خزرفوری به گزارش خزرفوری به گزارش خزرفوری

خزرفوری : ۷۰ نفر از مدیران و صاحبان صنایع، معدن و تجارت در جشن گلریزان شب گذشته برای آزادی زندانیان جرائم غیرعمد ۵۰۰ میلیون تومان کمک نقدی کردند.

مدیر نمایندگی ستاد دیه گیلان، با اشاره به اینکه محکومان مالی بیشترین طیف زندانیان جرایم غیرعمد را شامل می‌شوند، گفت: در این بین بدهکاران اوراق تجاری، چک و سفته و مهریه، بیشترین جمعیت زندانیان جرائم غیرعمد را در گیلان به خود اختصاص داده اند.

آقای علیرضا یزدانی افزود: با کمک خیرین و ستاد دیه بخش بزرگی از بدهی زندانیان جرایم مالی غیرعمد که مستحق آزادی بودند، پرداخت و بستر بازگشت آنها به آغوش خانواده‌هایشان مهیا شده است.
وی گفت: ماه رمضان سال گذشته ۳۰۲ زندانی جرایم غیر عمد آزاد شدند، که این افراد ۱۰۶ میلیارد تومان بدهی داشتند.

آقای یزدانی، با بیان اینکه هم اکنون ۵۰۰ زندانی جرایم غیرعمد در زندان های گیلان هستند، افزود: امسال با همت ستاد دیه استان و مشارکت خیرین ۲۶۰ نفر از زندانیان جرایم غیر عمد با مجموع بدهی ۲۴۰ میلیارد تومان آزاد شدند.

رئیس دفتر شورای سیاست گذاری ائمه جمعه گیلان هم در این همایش با بیان اینکه کمک به آزادی زندانیان جرایم غیرعمد تبدیل به یک فرهنگ حسنه در استان شده گفت: حمایت از زندانی حمایت از یک خانواده و بلکه گامی برای داشتن یک جامعه سالم است.
حجت الاسلام والمسلمین ولی عادلی به محله محور کردن کمک به آزادی زندانیان جرائم غیرعمد نیز تأکید کرد.