اسکان نوروزی در واحدهای آموزشی گیلان به ۲۸ هزار و ۵۲۳ نفر رسید
اسکان نوروزی در واحدهای آموزشی گیلان به ۲۸ هزار و ۵۲۳ نفر رسید

رئیس اداره رفاه و پشتیبانی اداره کل آموزش و پرورش گیلان گفت: از آغاز اسکان مسافران فرهنگی کشور در واحدهای آموزشی استان تا پایان چهارم ‌فروردین ماه جاری ۲۸ هزار و ۵۲۳ نفر در مدارس گیلان اسکان یافتند.

به گزارش خزرفوری به گزارش خزرفوری به گزارش خزرفوری به گزارش خزرفوری به گزارش خزرفوری به گزارش خزرفوری به گزارش خزرفوری به گزارش خزرفوری

خزرفوری : علی عطایی روز شنبه در گفت و گویی اظهار کرد: این تعداد در قالب هشت هزار و ۵۰۲ خانواده در واحدهای آموزشی اسکان داده شدند.

وی افزود: این مسافران از استان های مختلف کشور اعم از آذربایجان شرقی، غربی، همدان، لرستان، اردبیل، خوزستان، بوشهر، قم، کرمان و سمنان از امکانات ستاد اسکان نوروزی آموزش و پرورش گیلان بهره مند شدند.

رئیس اداره رفاه و پشتیبانی اداره کل آموزش و پرورش گیلان بیان کرد: مسافران فرهنگی استان های آذربایجان غربی، شرقی و اردبیل بیشترین اسکان را در واحدهای آموزشی به خود اختصاص دادند.

وی با بیان اینکه اسکان مسافران در مدارس تا یازدهم ماه جاری (آخرین روز پذیرش) ادامه دارد، اضافه کرد: ۱۹۴ مدرسه در استان در قالب یک هزار و ۱۶۶ کلاس برای پذیرش مسافران فرهنگی کشور آماده است.

رئیس اداره رفاه و پشتیبانی اداره کل آموزش و پرورش گیلان خاطر نشان کرد: علاوه بر این ١٢ مرکز رفاهی دارای ۱۴۰ سوئیت و اتاق با ظرفیت ۵۱۲ تخت نسبت به پذیرش مسافران فرهنگی کشور اقدام می کند.

وی بیان کرد: ستاد اسکان مکلف به سرویس‌دهی به فرهنگیان و خانواده درجه یک “پدر، مادر، همسر و فرزندان تحت‌ تکفل” آنان است، اسکان بستگان درجه یک فرهنگیان با ارائه کارت شناسایی فرهنگی یا حکم کارگزینی و شناسنامه حتی‌الامکان با حضور شخص فرهنگی امکان‌پذیر است.

رئیس اداره رفاه و پشتیبانی اداره کل آموزش و پرورش گیلان اظهار کرد: مدت زمان اسکان میهمانان در مدارس مورد نظر سه روز بوده و در صورت وجود ظرفیت با تایید پایگاه اسکان این مدت قابل تمدید است.