تزریق بالغ بر ۹۰۰ تن مرغ گرم و منجمد به بازار گیلان
تزریق بالغ بر ۹۰۰ تن مرغ گرم و منجمد به بازار گیلان

مدیرکل صمت گیلان، با بیان اینکه بالغ بر ۵۰۰ تن مرغ گرم در سطح استان توزیع شده است، گفت: ۴۲۰ تن مرغ منجمد نیز با قیمت مصوب ۴۵ هزار تومان توزیع شده است.

به گزارش خزرفوری به گزارش خزرفوری به گزارش خزرفوری به گزارش خزرفوری به گزارش خزرفوری به گزارش خزرفوری به گزارش خزرفوری به گزارش خزرفوری

خزرفوری : تیمور پورحیدری، با بیان اینکه تامین کالاهای اساسی و پر مصرف مردم در استان گیلان از ابتدای سال در دستور کار قرار گرفته است، اظهار کرد: ذخیره سازی همه کالاها به نحو احسن توسط دستگاه های متولی همچون شرکت پشتیبانی امور دام و سازمان جهاد کشاورزی و سازمان صنعت، معدن و تجارت در سطح استان کاملا انجام شده و هیچگونه مشکلی نداریم.

وی با اشاره به مشکلات بازار مرغ طی روزهای اخیر، افزود: ورود مسافران نوروزی به گیلان و تقارن این ایام با ماه مبارک رمضان، مصرف مرغ را بالا برده است.

مدیرکل صنعت، معدن و تجارت گیلان در گفت وگوی ویژه خبری باران، از تولید بیش از ۷۴۰ تن مرغ گرم در استان طی روز گذشته خبر داد و بیان کرد: گیلان یکی از استان های تولیدکننده مرغ بوده و نیاز برخی از استان ها را تامین می کند لذا همزمان با پنجمین روز از سال جدید این حجم از مرغ گرم را تولید و توزیع کردیم.

پورحیدری، با بیان اینکه بالغ بر ۵۰۰ تن مرغ گرم در سطح استان توزیع شده است، گفت: قیمت مصوب هر کیلوگرم مرغ گرم ۶۳ هزار تومان است که از سوی ستاد تنظیم بازار کشور اعلام می شود و لذا همه عرضه کنندگان و فروشندگان ملزم به رعایت این نرخ هستند.

وی با اشاره به تعطیلات روزهای نخست سال و تخلف برخی از واحدهای عرضه کننده، اضافه کرد: متاسفانه برخی از واحدها اقدام به فروش مرغ با نرخ های متفاوت کردند.

مدیرکل صمت گیلان نیاز روزانه استان در شرایط عادی را ۲۴۰ تن مرغ گرم دانست و متذکر شد: با توجه به ورود مسافران نوروزی اقدام به توزیع ۵۰۰ تنی مرغ کردیم؛ همچنین ۴۲۰ تن مرغ منجمد نیز با قیمت مصوب ۴۵ هزار تومان توزیع شده و هیچگونه مشکلی نداریم.

وی از پایش بازار توسط ۷۰ اکیپ نظارتی فعال خبر داد و خاطرنشان کرد: مردم هرگونه مغایرت با قیمت های مصوب را حتما با سامانه ۱۲۴ در میان بگذارند.

انتهای پیام