ایجاد ۷۵۰ شغل مستقیم در گیلان برای تولید ماهی قرمز
ایجاد ۷۵۰ شغل مستقیم در گیلان برای تولید ماهی قرمز

مدیرکل شیلات گیلان از تولید ۲۱ میلیون قطعه ماهی قرمز در این استان خبر داد و گفت: در همین رابطه ۷۵۰ شغل مستقیم وجود دارد.

به گزارش خزرفوری به گزارش خزرفوری به گزارش خزرفوری به گزارش خزرفوری به گزارش خزرفوری به گزارش خزرفوری به گزارش خزرفوری به گزارش خزرفوری

خزرفوری به نقل از ایسنا : کوروش خلیلی در گفت‌وگویی، با اشاره به رتبه اول گیلان در تولید ماهی قرمز، اظهار کرد: امسال تولید ماهی زینتی در استان گیلان بیش از ۳۰ میلیون قطعه بوده که تقریبا ۲۱ میلیون قطعه آن ماهی قرمز است.

وی با اشاره به اینکه ۷۵۰ اشتغال مستقیم در زمینه تولید ماهیان زینتی در گیلان وجود دارد، تصریح کرد: در همین رابطه بیش از ۲۰۰۰ نفر نیز به صورت‌ غیر مستقیم مشغول فعالیت هستند و پرورش ماهی قرمز در استخرهای جداگانه در مزارع گرمابی انجام می شود.

مدیرکل شیلات گیلان با بیان اینکه ماهی قرمز در پنج شهرستان رشت، فومن، شفت، صومعه سرا و سیاهکل تولید می‌شود، افزود: بیش از ۹۰ درصد ماهی قرمز تولید گیلان، به استان‌های دیگر مخصوصا تهران فرستاده می‌شود.

خلیلی از درآمد بیش از ۱۰۰ میلیارد تومانی فروش ماهی قرمز خبر داد و تاکید کرد: استان گیلان قطب تولید ماهی قرمز در کشور است و انواع آن هم بیشتر ماهی قرمز معمولی است؛ البته گونه های دم چادری و سرشیری و چشم تلسکوپی هم تولید و تکثیر می شود.

انتهای پیام