گیلان، دومین استان مسافرپذیر کشور در ایام نوروز
گیلان، دومین استان مسافرپذیر کشور در ایام نوروز

رئیس پلیس راه گیلان، این استان را بعد از مازندران دومین استان مسافرپذیر کشور در ایام نوروز دانست و تصریح کرد: ۱۰.۶ درصد مسافران ورودی کشور سهم استان گیلان است.

به گزارش خزرفوری به گزارش خزرفوری به گزارش خزرفوری به گزارش خزرفوری به گزارش خزرفوری به گزارش خزرفوری به گزارش خزرفوری به گزارش خزرفوری به گزارش خزرفوری

خزرفوری به نقل از ایسنا؛ سرهنگ جاور صفاری گفت: از ابتدای طرح نوروزی تاکنون بالغ بر ۹۳۰ هزار دستگاه خودرو وارد استان شده که رشد ۱۵ درصدی را نسبت به مدت مشابه سال گذشته نشان می دهد.

رئیس پلیس راه گیلان، این استان را بعد از مازندران دومین استان مسافرپذیر کشور در ایام نوروز دانست و تصریح کرد: ۱۰.۶ درصد مسافران ورودی کشور سهم استان گیلان بوده و لذا اغلب محورهای مواصلاتی گیلان متاثر از این حجم ورود خودرو، شلوغ و پر تردد است.

صفاری از جان باختن ۱۰ نفر و مصدوم شدن ۱۱۵ نفر در حوادث جاده ای خبر داد و بیان کرد: متاسفانه اصلی ترین علل این آمارهای نگران کننده سرعت های غیر مجاز و رفتارهای پر خطر و عدم توجه به جلو در حین رانندگی است.

وی بازه زمانی ۱۶ الی ۲۰ را پیک ترافیک در محورهای خروجی دانست و از رانندگان خواست برای تردد در این ساعات توجه بیشتری به عابرین پیاده و موتورسیکلت سواران داشته باشند.