اقامت نوروزی ۱۲ میلیون نفر/شب در گیلان
اقامت نوروزی ۱۲ میلیون نفر/شب در گیلان

معاون گردشگری گیلان گفت: در طرح نوروزی امسال شاهد اقامت ۱۲ میلیون و ۲۰۰ هزار نفر/شب بودیم که رشد ۸۵ درصدی نسبت به مدت مشابه سال گذشته را نشان می دهد.

به گزارش خزرفوری به گزارش خزرفوری به گزارش خزرفوری به گزارش خزرفوری به گزارش خزرفوری به گزارش خزرفوری به گزارش خزرفوری به گزارش خزرفوری به گزارش خزرفوری به گزارش خزرفوری

خزرفوری به نقل از ایسنا : رضا حسن پور در گفت وگویی، با اشاره به پایان طرح نوروزی استان گیلان، اظهار کرد: از ۱۵ اسفندماه ۱۴۰۱ لغایت ۱۴ فروردین ماه امسال دو میلیون و ۱۰۰ دستگاه خودروی ورودی به استان گیلان ثبت شده است.

وی با بیان اینکه ۱۱ میلیون و ۶۰۰ هزار گردشگر نوروزی مسافر استان گیلان بودند، تصریح کرد: شاهد اقامت ۱۲ میلیون و ۲۰۰ هزار نفر/شب بودیم که رشد ۸۵ درصدی نسبت به مدت مشابه سال گذشته را نشان می دهد.

معاون گردشگری اداره کل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی گیلان از بازدید بیش از یک میلیون نفر از موزه های تاریخی و طبیعی استان خبر داد و بیان کرد: در این بخش نیز رشد ۷۲ درصدی داشتیم.

حسن پور، سطح اشغال تخت های تاسیسات گردشگری استان گیلان را ۱۳۵ درصد دانست و بیان کرد: شهرستان های انزلی، لاهیجان و فومن بیشترین گردشگر را داشتند.

وی همچنین از استقبال خوب گردشگران از برنامه ها و جشنواره های آیینی و سنتی و بومی خبر داد و گفت: ۲۴۰۰ برنامه فرهنگی و بیش از ۳۰۰ جشنواره بومی شامل غذا و صنایع دستی برگزار شد.

معاون گردشگری گیلان با اشاره به برپایی ۹۰ ایستگاه صنایع دستی با ۱۲۰۰ غرفه، اضافه کرد: فقط در شهرستان خمام، سه میلیارد تومان فروش صنایع دستی با محوریت حصیر داشتیم.

وی همچنین از استقبال گردشگران از تورهای رشت گردی سخن گفت و اظهار کرد: گردشگران از هشت استان در تورهای رشت گردی شرکت کردند و به دلیل استقبال خوب، این تورها در دیگر ایام سال نیز ادامه خواهد داشت.

انتهای پیام