استاندار گیلان: توسعه اقتصاد گردشگری با توجه به مباحث فرهنگی و اجتماعی
استاندار گیلان: توسعه اقتصاد گردشگری با توجه به مباحث فرهنگی و اجتماعی

دکتر عباسی در نشست ستاد راهبردی مدیریت فرهنگی اجتماعی سواحل استان‌های شمالی: با بهره مندی درست از حضور گردشگران در استان‌های شمالی می‌توان به پیشرفت‌های مطلوبی دست یافت.

به گزارش خزرفوری به گزارش خزرفوری به گزارش خزرفوری به گزارش خزرفوری به گزارش خزرفوری به گزارش خزرفوری به گزارش خزرفوری به گزارش خزرفوری به گزارش خزرفوری به گزارش خزرفوری به گزارش خزرفوری به گزارش خزرفوری به گزارش خزرفوری

خزرفوری : استاندار گیلان در نشست ستاد راهبردی مدیریت فرهنگی اجتماعی سواحل استان‌های شمالی که به میزبانی استانداری مازندران در نوشهر و با حضور دکتر محمد عباسی معاون وزیر و رئیس سازمان اجتماعی کشور برگزار شد، با بیان اینکه وحدت میان مسوولان در استان‌های شمالی و ساحلی منجر به رفع بسیاری از آسیب‌ها و تبدیل آن به فرصت‌ها می‌شود، گفت: اقتصاد گردشگری با توجه به مباحث فرهنگی و اجتماعی توسعه می‌یابد.
دکتر اسدالله عباسی افزود: برگزاری چنین نشست‌هایی میان استانداران و مسوولان استان‌های شمالی سبب می‌شود تا بخش اعظمی از تهدید‌ها و آسیب‌های اجتماعی در استان‌های شمالی تبدیل به فرصت شود.
وی حضور مسافران و گردشگران داخلی و خارجی در استان‌های شمالی را فرصتی برای توسعه این استان‌ها در عرصه اقتصادی دانست و گفت: با طراحی یک برنامه مدون در پی آزادسازی حریم دریا، فضایی فراهم می‌شود تا حضور مسافران و گردشگران داخلی و خارجی در استان‌های شمالی به یک فرصت تبدیل شود.
دکتر اسدالله عباسی ادامه داد: در ایام نوروز ۱۲ میلیون نفر به استان گیلان و همچنین در ۶ ماه نخست سال گذشته ۵۲ میلیون نفر به این استان سفر کردند که نشان دهنده اهمیت گیلان در حوزه گردشگری است از این رو اگر از این ظرفیت بتوان به درستی بهره برد، بسیاری از مشکلات گیلان برطرف می‌شود.
وی افزود: تابستان پارسال و ایام نوروز جشنواره‌های مختلف نوروزی و مسابقات ساحلی و دریایی در سواحل آزادشده گیلان برگزار شد.
استاندار نقش سازمان‌های مختلف به ویژه منابع طبیعی و محیط زیست را در توسعه سواحل بسیار حائز اهمیت دانست و گفت: جنگل و ساحل دو حوزه مهم گردشگری در استان‌های شمالی است که در مرحله نخست باید منابع طبیعی و محیط زیست و سپس نهاد‌های فرهنگی و اجتماعی برنامه‌های خود را در استفاده بهینه از سواحل ارائه دهند، زیرا از این طریق در سواحل بخش فرهنگی، اجتماعی و گردشگری حفظ می‌شود.
وی با اشاره به برنامه‌های نهاد‌های فرهنگی و اجتماعی برای استفاده بهینه از سواحل استان‌های شمالی تصریح کرد: باید از نظرات مشورتی سپاه پاسداران و نهاد‌های فرهنگی و اجتماعی برای استفاده از سواحل و جذب حداکثری گردشگر و جلوگیری از آسیب‌های اجتماعی استفاده کرد.
معاون وزیر کشور و رئیس سازمان امور اجتماعی هم در این نشست با اشاره به اجرای طرح آزادسازی سواحل گفت: برای خدمات رسانی مطلوب و میزبانی شایسته گردشگران در سواحل، مسئله سلامت و امنیت روانی خانواده‌ها مدنظر قرار دارد.
محمد عباسی همچنین بر لزوم رفع موانع در سواحل شمالی تاکید کرد و گفت: برای ساماندهی سواحل نیازمند امکاناتی هستیم تا مردم از مواهب دریا و ساحل پس از دستور آزادسازی ساحل بهره‌مند شوند.