شناسایی ۱۶۵ مورد تغییر کاربری در ایام نوروز؛ رضوانشهر و فومن در صدر جدول!
شناسایی ۱۶۵ مورد تغییر کاربری در ایام نوروز؛ رضوانشهر و فومن در صدر جدول!

فرمانده یگان حفاظت امور اراضی کشاورزی گیلان گفت: در اجرای فعالیت گشت‌های ویژه حفظ کاربری اراضی کشاورزی در نوروز امسال ۱۶۵ مورد تغییر کاربری غیرمجاز در استان شناسایی شده‌است.

به گزارش خزرفوری به گزارش خزرفوری به گزارش خزرفوری به گزارش خزرفوری به گزارش خزرفوری به گزارش خزرفوری به گزارش خزرفوری به گزارش خزرفوری به گزارش خزرفوری به گزارش خزرفوری به گزارش خزرفوری به گزارش خزرفوری به گزارش خزرفوری

خزرفوری به نقل از ایرنا : سرهنگ رضا وارسته روز چهارشنبه در گفت و گویی اظهار کرد: شناسایی این تعداد تغییر کاربری به واسطه ۱۱۸ مورد گزارش واحدهای گشت و ۴۷ مورد هم بر اساس اعلام مردمی بوده است.

وی با بیان اینکه بیشترین تغییر کاربری غیرمجاز اراضی کشاورزی شناسایی شده در نوروز مربوط به حوزه شهرستان‌های رضوانشهر و فومن بوده است، اضافه کرد: از این میان تاکنون در پنج مورد آن‌ها تبصره ۲ و یک مورد تبصره یک ماده ۱۰ قانون حفظ کاربری اراضی زراعی و باغی در این ایام اجرا شده است و در موارد دیگر اخطار صادر شده و سایر اقدامات لازم در دست انجام است.

تبصره ۲ ماده ۱۰ قانون حفظ کاربری اراضی زراعی و باغی مبتنی بر اقدام علی الراس جهاد کشاورزی در تخریب ساخت و سازهای اراضی واقع شده در محدوده حاکم توسط قانون حفظ کاربری و اراضی زراعی و باغ‌ها است که با هماهنگی قضایی و اعزام نماینده مرجع قضایی و نیروی انتظامی و پس از استعلام لازم اجرا می‌شود، در اجرای تبصره یک ماده ۱۰ قانون حفظ کاربری اراضی زراعی و باغ‌ها؛ جلوی اقدام «تغییر کاربری» گرفته می‌شود.

فرمانده یگان حفاظت امور اراضی کشاورزی استان گیلان ضمن قدردانی از همکاری مردم برای ارائه گزارش‌های مربوط به تغییر کاربری امور اراضی اضافه کرد: در طرح نوروزی امسال ۱۱۹ گزارش مبنی بر تغییر کاربری اخذ شد که از این تعداد ۱۰۶ مورد از طریق سامانه ۱۳۱ و ۱۳ گزارش نیز به صورت حضوری دریافت شده است.

وی با اشاره به فعالیت ۱۷ گشت حفاظت از کاربری اراضی کشاورزی در نوروز خاطر نشان کرد: این گشت‌ها در قالب تیم‌های سه نفره در راستای قانون حفظ اراضی زراعی و باغی و با هدف حفاظت و صیانت از اراضی کشاورزی طی این ایام در سطح استان فعالیت داشتند.