تاکید قرارگاه عفاف و حجاب گیلان، برخورد قانونی با هنجارشکنان
تاکید قرارگاه عفاف و حجاب گیلان، برخورد قانونی با هنجارشکنان

استاندار گیلان: با افرادی که نسبت به دین، اعتقادات و فرهنگ ایران اسلامی دهن کجی کنند، برخورد قانونی خواهد شد.

به گزارش خزرفوری

دکتر اسدالله عباسی امروز در نخستین نشست قرارگاه عفاف و حجاب با اشاره به تاکید اخیر رهبرمعظم انقلاب مبنی بر اینکه کشف حجاب حرام شرعی وسیاسی است گفت:حضور زنان با پوشش‌های نامتعارف در خیابان‌ها برنامه از قبل طراحی شده بدخواهان نظام اسلامی است و ما مسئولان باید آگاهانه و با برنامه ریزی صحیح فتنه دشمنان را خنثی کنیم.
استاندار به تلاش مجدانه دستگاه‌ها و نهاد‌ها درحوزه ترویج فرهنگ عفاف و حجاب و معرفی زنان تمدن ساز بعنوان الگو اشاره و تصریح کرد: باید با افرادی که با رفتار و پوشش نامناسب در جامعه ناهنجاری ایجاد می‌کنند برخورد قانونی شود.
وی با بیان اینکه عملکرد همه سازمان‌ها و نهاد‌ها در حوزه ترویج فرهنگ عفاف و حجاب و رعایت شئونات اسلامی بطور مستمر پایش و ارزیابی می‌شود گفت: آموزش و پرورش، دانشگاهها، صنعت، معدن و تجارت، فرهنگ و ارشاد اسلامی، میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی، تبلیغات اسلامی، رسانه‌ها به ویژه صدا وسیما و دیگر دستگاه‌ها باید در حوزه فرهنگی جامعه تلاش کنند و با برگزاری برنامه‌های خلاقانه فرهنگی – اجتماعی در سطح مدارس و دانشگاه‌ها، جشنواره‌های بومی و محلی، تولید پوشاک و برپایی نمایشگاه‌های مد و لباس متناسب با الگو‌های اسلامی و تولید آثار فاخر هنری و رسانه‌ای فرهنگ ایرانی- اسلامی را گسترش دهند.
دکتر اسدالله عباسی همچنین از فرمانداران خواست بر فعالیت اصناف و اماکنی که به مسافران و گردشگران حریم سواحل خدمات ارایه می‌دهند بیشتر نظارت کنند.
وی با تاکید بر افزایش فعالیت مساجد در جذب جوانان و همراهی مردم و مسئولان را در برقراری آرامش و امنیت روانی در جامعه، افزود: برای برون رفت از جنگ فرهنگی دشمنان باید همه در کنار هم به وظیفه شرعی و قانونی خود عمل کنیم.
در ادامه این نشست هر یک ازمدیران و مسئولان دستگاه‌های اجرایی و تشکل‌های مردمی برنامه‌های خود را در حوزه عفاف و حجاب و راهکار‌های برون رفت از مشکلات اخیر در این حوزه را بیان کردند.