رفع تصرف ۳۴۴ هکتار از اراضی جنگلی گیلان/ دستگیری ۲۶۱۲ قاچاقچی
رفع تصرف ۳۴۴ هکتار از اراضی جنگلی گیلان/ دستگیری ۲۶۱۲ قاچاقچی

فرمانده یگان حفاظت منابع طبیعی گیلان، ۱۳۹۸ فقره رفع تصرف ذیل ماده ۵۵ معادل ۲۸۹ هکتار را مربوط به اراضی جنگلی دانست و تاکید کرد: ۱۲۴ فقره اجرای احکام معادل ۵۵ هکتار نیز مربوط به اراضی جنگلی است.

به گزارش خزرفوری

به نقل از ایسنا : سرهنگ محمد قربانی لرد در گفت وگویی، با بیان اینکه سال گذشته ۲۱۸۲ فقره عملیات منجر به کشف چوب آلات جنگلی قاچاق در استان گیلان به انجام رسید، اظهار کرد: در این راستا موفق به کشف ۱۷۴۰ مترمکعب انواع چوب آلات قاچاق شدیم.

وی از دستگیری ۲۶۰۷ قاچاقچی مرد و پنج قاچاقچی زن خبر داد و افزود: مشکلات اقتصادی در کنار افزایش قیمت چوب موجب شده قاچاقچیان حتی از خودروی سواری برای جابجایی چوب آلات استفاده کنند.

فرمانده یگان حفاظت اداره کل منابع طبیعی و آبخیزداری گیلان با اشاره به وقوع ۱۳ فقره درگیری نیروهای حفاظتی با قاچاقچیان و مجروحیت و مصدومیت ۱۴ جنگلبان طی سال گذشته، اضافه کرد: همچنین ۱۲۳۴ دستگاه وسیله نقلیه سبک و سنگین را توقیف کردیم.

قربانی لرد، طمع قاچاقچیان را بیشتر نسبت به جنگل های دست کاشت مناطق جلگه ای به واسطه دسترسی آسان دانست و بیان کرد: شاهد حضور مستمر نیروهای یگان حفاظت در عرصه های جنگلی گیلان به ویژه جنگل های هیرکانی هستیم که اجازه تحرک را به قاچاقچیان نمی دهد.

وی از افزایش ۳۳ درصدی تعداد عملیات منجر به کشف چوب آلات قاچاق نسبت به سال ۱۴۰۰ خبر داد و بیان کرد: در تعداد دستگیری ها نیز ۱۴ درصد رشد داشتیم.

فرمانده یگان حفاظت منابع طبیعی گیلان در ادامه از رفع تصرف ۳۹۴ هکتار از اراضی ملی استان در قالب تبصره ذیل ماده ۵۵ قانون حفاظت و بهره برداری از جنگل ها و مراتع خبر داد و خاطرنشان کرد: ۱۹۸۹ فقره رفع تصرف شد.

وی همچنین از رفع تصرف ۷۰ هکتاری در قالب ۱۴۹ فقره اجرای احکام خبر داد و متذکر شد: حضور مستمر نیروهای حفاظتی در عرضه ها و اجرای تبصره ذیل ماده ۵۵ موجب کاهش تصرف اراضی ملی شده است.

قربانی لرد، ۱۳۹۸ فقره رفع تصرف ذیل ماده ۵۵ معادل ۲۸۹ هکتار را مربوط به اراضی جنگلی دانست و تاکید کرد: ۱۲۴ فقره اجرای احکام معادل ۵۵ هکتار نیز مربوط به اراضی جنگلی است.

فرمانده یگان حفاظت منابع طبیعی گیلان همچنین ۱۶۰ فقره رفع تصرفات ذیل ماده ۵۵ و ۱۷ فقره اجرای احکام را مربوط به سواحل دانست و تصریح کرد: به ترتیب ۶۰ هکتار و ۱۱ هکتار از سواحل استان آزادسازی شده و مابقی مربوط به مراتع است.

انتهای پیام