افتتاح فاز نخست حسینیه و گلزار شهدای سردار حق بین در لاهیجان
افتتاح فاز نخست حسینیه و گلزار شهدای سردار حق بین در لاهیجان

فاز نخست حسینیه و گلزار شهدای سردار محمدعلی حق بین در زادگاه این سردار قهرمان، روستای صیقل بنه بخش رودبنه لاهیجان به بهره برداری رسید.

به گزارش خزرفوری

 فاز نخست حسینیه و گلزار شهدای سردار محمدعلی حق بین با همت بسیج سازندگی سپاه ناحیه لاهیجان با یک میلیارد و ۵۵۰ میلیون تومان هزینه در مدت ۳ ماه در زادگاه این سردار قهرمان، روستای صیقل بنه بخش رودبنه لاهیجان ساخته شد.

استاندار گیلان در آیین افتتاح حسینیه و گلزار شهدای سردار محمدعلی حق بین، انزوای رژیم صهیونیستی و آمریکای جنایتکار را ثمره خون پاک شهیدان والامقام برشمرد و گفت: همگان شاهدند که دشمنان ایران اسلامی رو به زوال و محکوم به شکست هستند و این مهم حاصل مجاهدت‌های شهدایی همچون سردار حق بین و دیگر شهدای انقلاب، دفاع مقدس و مدافعین حریم امنیت و ولایت است.

دکتر اسدالله عباسی با تاکید بر لزوم توجه به جهاد تبیین در خصوص نقش شهدای گرانقدر انقلاب اسلامی در پیشبرد اهداف کشور افزود: سردار شهید محمد علی حق‌بین به گردن یکایک ما گیلانیان حق دارند چرا که در راه اسلام و ولایت رفتند تا دشمن نتواند به اهداف خود یعنی نابودی ایران اسلامی برسد.

وی با بیان اینکه شهدای دوران دفاع مقدس، مدافع حرم و امنیت چراغ راه هدایت مسئولان هستند، تصریح کرد: شهید حق بین و دیگر شهدای گرانقدر انقلاب اسلامی چراغ راهی ارزشمند برای هدایت همگان بویژه تمامی مسئولان هستتد که اگر به سیره زندگی این شهدا توجه و عمل شود تمامی مشکلات در کشور برطرف خواهد شد.

فرمانده سپاه قدس گیلان هم در این مراسم با گرامیداشت سالروز شهادت سردار حق بین و لزوم معرفی سیره عملی شهدا به نسل جدید گفت: اگر امروز عزت و افتخاری داریم مدیون فداکاری و رشادت شهدا است که با تقدیم جان خویش امنیت و آرامش امروز را تامین کردند.

سردار محمد عبدالله پور با اشاره به ویژگی‌های شخصیتی سردار محمدعلی حق‌بین افزود: این سردار قهرمان و ولایتمدار در سوریه به عنوان یک فرمانده شجاع، خاطرات عظیمی برای مردمان دیار میرزا به یادگار گذاشتند به طوری که سردار شهید حاج قاسم سلیمانی فرمود شما رزمندگان گیلانی فاتح خیبر هستید از این رو باید شخصیت و ویژگی‌های شهید حق بین را برای همگان تبیین کنیم.