رشد ۲۰ درصدی توزیع تخم نوغان طی امسال
رشد ۲۰ درصدی توزیع تخم نوغان طی امسال

رئیس مرکز توسعه نوغانداری کشور، از رشد ۲۰ درصدی توزیع تخم نوغان تا این لحظه نسبت به مدت مشابه سال گذشته خبر داد و متذکر شد: همچنین ۵۰۰ هزار اصله نهال توت را در بین نوغانداران توزیع کردیم.

به گزارش خزرفوری

عدیل سروی در گفت وگویی، با بیان اینکه توزیع تخم نوغان در استان گیلان از ۴ اردیبهشت ماه آغاز شده و تا ۴ خرداد ماه ادامه دارد، اظهار کرد: تخم نوغان در ۱۱ شعبه منتخب مرکز توسعه نوغانداری در استان و هشت مدیریت شهرستانی جهاد کشاورزی توزیع می شود.

وی قیمت هر جعبه تخم نوغان را ۲۰ هزار تومان دانست که مصوب شورای قیمت گذاری محصولات کشاورزی است و تصریح کرد: تخم نوغان در قالب یک شبکه توزیع حمایتی در اختیار نوغانداران قرار می گیرد.

رئیس مرکز توسعه نوغانداری کشور با بیان اینکه امسال توزیع ۴۸ هزار جعبه تخم نوغان را در سطح استان ها تدارک دیدیم، گفت: هم اکنون در ۱۵ استان در حال توزیع تخم نوغان هستیم و در استان های سردسیر متناسب با شرایط آب و هوایی توزیع را انجام می دهیم.

سروی با اشاره به انجام نوغانداری در ۲۲ استان طی سال های اخیر، خاطرنشان کرد: امسال در همه استان ها توزیع تخم نوغان خواهیم داشت.

وی از رشد ۲۰ درصدی توزیع تخم نوغان تا این لحظه نسبت به مدت مشابه سال گذشته خبر داد و متذکر شد: همچنین ۵۰۰ هزار اصله نهال توت را در بین نوغانداران توزیع کردیم که نسبت به میانگین ۲۰ سال اخیر، دو و نیم برابر بیشتر بوده است.

انتهای پیام