تقدیر نماینده لاهیجان از خبرنگاران با پول شهرداری!؟
تقدیر نماینده لاهیجان از خبرنگاران با پول شهرداری!؟

به گزارش خزرفوری  هرچند نمایندگان مجلس به خاطر بخشنامه معاون سیاسی وزارت کشور درباره عدم مبنی بر عدم ورود نمایندگان در امور اجرایی در سال پایانی مجلس بسیار شاکی هستند و حتی صحبت استیضاح او را مطرح کرده اند، اما نکته جالب اینجاست که نه تنها چنین بخشنامه ای اجرایی نشده، بلکه فرمانداری و حتی شهرداری […]

به گزارش خزرفوری

 هرچند نمایندگان مجلس به خاطر بخشنامه معاون سیاسی وزارت کشور درباره عدم مبنی بر عدم ورود نمایندگان در امور اجرایی در سال پایانی مجلس بسیار شاکی هستند و حتی صحبت استیضاح او را مطرح کرده اند، اما نکته جالب اینجاست که نه تنها چنین بخشنامه ای اجرایی نشده، بلکه فرمانداری و حتی شهرداری ها این روزها به محل تبلیغات برخی از نمایندگان تبدیل شده است. 

به عنوان نمونه شنیده ها حاکی است به مناسبت روز خبرنگار قرار است امسال برنامه تقدیر و نشست خبری شهرداری لاهیجان با همراهی فرمانداری و نماینده این شهرستان برگزار شود. یعنی پول و اعتبارش را شهرداری بپردازد و سخنرانی و تبلیغاتش را نماینده و فرماندار! 

سوال این است شهرداری لاهیجان چه ربطی به رسول فرخی دارد؟ این چنین چیزی هیچگاه سابقه نداشته که هزینه نشست خبری و یا تجلیل از خبرنگاران نماینده بر عهده شهرداری آن شهر باشد. حداقل در گیلان ما این موضوع را کمتر مشاهده کردیم. آقای نماینده نمی تواند از محل هزینه شهرداری و یا فرمانداری نام خود را مطرح کند. این موضوع در صورت احراز به شدت تبلیغاتی است و باید نهادهای نظارتی ورود نمایند. 

هیات نظارتی انتخابات وعده داده که کار نمایندگان مجلس را در زمینه دخالت در امور اجرایی و نحوه فعالیت تبلیغاتی رصد می‌کند. حالا باید این مساله مورد بررسی قرار گیرد که آیا چنین امری تبلیغات یک نهاد عمومی برای نماینده مستقر است و یا خیر! البته در مورد برخی کارهای دیگر آقای نماینده و فرمانداری لاهیجان به ویژه در مورد پل میدان گیل که در روزهای پابان کار ناگهان متوقف شده مسائل دیگری مطرح است که در گزارش‌های بعدی بدان پرداخته خواهد شد.