تاکید رئیس کل دادگستری گیلان بر دادرسی عادلانه، استماع اظهارات طرفین و دقت در رسیدگی
تاکید رئیس کل دادگستری گیلان بر دادرسی عادلانه، استماع اظهارات طرفین و دقت در رسیدگی

رییس کل جدید دادگستری استان گیلان از دادگاه های عمومی و انقلاب شهرستان رشت بازدید کرد

به گزارش خزرفوری

به گزارش روابط عمومی دادگستری گیلان، حجت الاسلام والمسلمین اسماعیل صادقی نیارکی رییس کل  جدید دادگستری استان گیلان از دادگاه های عمومی و انقلاب شهرستان رشت بازدید کرد.

حجت الاسلام والمسلمین اسماعیل صادقی نیارکی رییس کل دادگستری استان گیلان با قدردانی از زحمات قضات و کارکنان دادگاه های حقوقی شهرستان رشت اظهار داشت:  دادرسی در نظام حقوقی بسیار پیچیده است و نیازمند زمان و وقت کافی برای رسیدگی است.

وی با اشاره به حجم بالای ورودی پرونده های حقوقی در محاکم استان گفت: به دلیل عدم انجام صحیح وظایف سازمان ها و دستگاه های اجرایی شاهد تشکیل پرونده های قضایی و افزایش ورودی در محاکم هستیم.

رئیس شورای قضایی استان  با بیان اینکه تراکم بالای حجم ورودی پرونده ها در محاکم، به دادرسی عادلانه آسیب می زند خاطر نشان کرد: اگر دستگاه ها به وظایف خود عمل کنند تعداد زیادی از ورودی پرونده های قضایی کاهش خواهد یافت.

وی همچنین دادرسی عادلانه، استماع اظهارات طرفین، دقت در رسیدگی، اتخاذ تصمیم و تلاش برای کم کردن زمان رسیدگی را از اولویت های کاری در دادگاه ها عنوان نمود.

این مقام ارشد قضایی بر تعامل سازنده بین مجموعه های قضایی و همین طور بر تعامل کارکنان هر مجموعه تاکید کرد و افزود: همه باید با انسجام و همراهی و همدلی در مسیر خدمت به مردم گام برداریم.