هوای گیلان گرم تر می شود و به ۴۰ درجه می رسد!
هوای گیلان گرم تر می شود و به ۴۰ درجه می رسد!

به گزارش خزرفوری مدیرکل هواشناسی گیلان با اشاره به افزایش دمای هوا استان در روزهای پایانی هفته جاری گفت: به دلیل بالا بودن رطوبت هوا در ساعاتی از روز دمای هوا به ۴۰ درجه می رسد. محمد دادرس در گفتگو با  مهر با اشاره به آخرین الگوهای هواشناسی در گیلان اظهار کرد: نقشه‌های هواشناسی نشان دهنده […]

به گزارش خزرفوری

مدیرکل هواشناسی گیلان با اشاره به افزایش دمای هوا استان در روزهای پایانی هفته جاری گفت: به دلیل بالا بودن رطوبت هوا در ساعاتی از روز دمای هوا به ۴۰ درجه می رسد.


محمد دادرس در گفتگو با  مهر با اشاره به آخرین الگوهای هواشناسی در گیلان اظهار کرد: نقشه‌های هواشناسی نشان دهنده استقرار جوی غالباً پایدار و ماندگاری هوای گرم و مرطوب در منطقه است.

وی افزود: تا پایان هفته آسمانی صاف تا قسمتی ابری و وزش باد (گاهی باد جنوبی و گرم به ویژه در دامنه‌ها و ارتفاعات موقتی شدید) پیش بینی می‌شود.

دادرس ادامه داد: از اواخر وقت جمعه به تدریج با گذر جریانات کم و بیش ناپایدار از منطقه، افزایش ابر و در برخی نقاط رگبار و رعد و برق تا اوایل هفته آینده دور از انتظار نیست.

وی اضافه کرد: هوای گرم و شرجی تا پایان هفته در گیلان ماندگار است و به دلیل بالا بودن رطوبت هوا، در ساعاتی از روز دمای هوا به بالای ۴۰ درجه خواهد رسید.

دادرس با بیان اینکه کشاورزان تا پایان هفته با خیال راحت، برداشت برنج را انجام دهند، افزود: عصر روز جمعه با گذر امواج کم و بیش ناپایدار احتمال رگبار پراکنده و خفیف باران و رعد و برق وجود دارد اما این ناپایداری‌ها گذرا و خفیف است.

مدیرکل هواشناسی گیلان تصریح کرد: دریا تا پایان هفته برای فعالیت‌های دریانوردی و شنا مناسب است.