کشف ۱۷ تن برنج قاچاق در سنگر
کشف ۱۷ تن برنج قاچاق در سنگر

فرمانده انتظامی گیلان از کشف ۱۷ تن برنج خارجی قاچاق به ارزش ۷ میلیارد و ۸۲۰ میلیون ریال در بازرسی از یک دستگاه کامیون در بخش سنگر شهرستان رشت خبر داد.

به گزارش خزرفوری

سردار عزیزاله ملکی با اشاره به اینکه قاچاق کالا یکی از مهمترین عوامل ایجاد مشکلات اقتصادی و افزایش مشاغل کاذب در جامعه محسوب می‌شود، اظهار کرد: مبارزه با قاچاق کالا و ارز و برخورد با جرائم اقتصادی، گامی موثر در حمایت از تولید داخلی و سرمایه‌گذاران است.

وی افزود: ماموران انتظامی بخش سنگر شهرستان رشت حین گشت‌زنی به یک دستگاه کامیون در حال تردد در سطح حوزه استحفاظی مشکوک شده و برای بررسی آن را متوقف کردند.

فرمانده انتظامی استان گیلان از کشف ۱۷ تن برنج خارجی قاچاق در بازرسی از این خودرو خبر داد و گفت: کارشناسان ارزش تقریبی این کشفیات را ۷ میلیارد و ۸۲۰ میلیون ریال برآورد کردند، در این خصوص راننده ۴۱ ساله پس از تشکیل پرونده در اختیار مرجع قضائی قرار گرفت و خودرو وی توقیف شد.

این مقام ارشد انتظامی تصریح کرد: از آنجایی که پدیده قاچاق یکی از مهمترین عوامل ایجاد مشکلات اقتصادی محسوب می‌شود، پلیس با افرادی که بخواهند با واردات اینگونه کالا به اقتصاد کشور ضربه وارد کنند در چهار چوب قانون برخورد خواهد کرد.