تقاطع غیرهمسطح فلکه فرزانه رشت کی به سرانجام می رسد؟
تقاطع غیرهمسطح فلکه فرزانه رشت کی به سرانجام می رسد؟

به گزارش خزرفوری در حالی که در خرداد ۱۴۰۱، شهرداری رشت طی یک تبلیغات وسیع و گسترده، از آغاز احداث تقاطع غیرهمسطح ولیعصر (عج) در فلکه فرزانه رشت تا یک ماه آینده خبر داده بود، با گذشت بیش از یک سال از این وعده، همچنان هیچ خبری از این پروژه نیست. رشت سال‌هاست که با […]

به گزارش خزرفوری

در حالی که در خرداد ۱۴۰۱، شهرداری رشت طی یک تبلیغات وسیع و گسترده، از آغاز احداث تقاطع غیرهمسطح ولیعصر (عج) در فلکه فرزانه رشت تا یک ماه آینده خبر داده بود، با گذشت بیش از یک سال از این وعده، همچنان هیچ خبری از این پروژه نیست.

رشت سال‌هاست که با معضل گره‌های ترافیکی به خصوص در ورودی‌های شهر روبروست و جای امیدواری بود که با ایجاد این تقاطع، ترافیک در محدوده میدان ولیعصر(عج) (فلکه فرزانه) به بلوار شهید انصاری، بلوار ولیعصر به بلوار انصاری و جاده انزلی به بلوار خرمشهر کمتر شود.

پروژه‌ای که از زیر دستان چندین و چند شهردار رشت گذشته است اما همچنان خبری از آغاز عملیات اجرایی آن نیست.

از سال‌ها قبل، بحث تملک زمین‌های این پروژه در دوره محمدعلی ثابت قدم انجام گرفت، در زمان ناصر حاج محمدی تفاهم همکاری با قرارگاه خاتم الانبیا و در زمان سید محمد احمدی، قرارداد سرمایه‌گذاری آن با شرکت صنعتی لاتوم امضا شد.

با این حال این پروژه به مرحله نهایی نرسید تا سال گذشته که بار دیگر بحث آغاز عملیات اجرایی این پروژه با سر و صدای فراوان در دوران سید امیرحسین علوی شنیده شد و وعده یک ماه آینده داده شد، اما با گذشت بیش از یک سال، گویا هنوز یک ماه آینده از راه نرسیده است!

حال باید دید شورایی که بیش از دو سال از عمر آن گذشته و شهردار کنونی رشت آیا برنامه‌ای برای به سرانجام رساندن این پروژه که می‌تواند بخشی از گره ترافیکی فلکه فرزانه رشت را باز کند، دارند یا همچنان باید منتظر ماند و وعده شنید.