یقه گیری مادر ۳ شهید از جبار کوچکی نژاد
یقه گیری مادر ۳ شهید از جبار کوچکی نژاد

زمین جوانان ما را پس بگیر

به گزارش خزرفوری

کمتر کسی است که در آستارا تا رودبار گیلان زندگی کند و نام خانواده شهیدان یوسفی را نشنیده باشد، خانواده‌ای مؤمن، انقلابی و ولایت‌مدار که سه عزیز خود را فدای انقلاب اسلامی ایران و اسلام ناب محمدی(ص) کرده‌اند.

شهیدان قدرت‌الله، محمد و محمود سه شهید خانواده یوسفی هستند که به عنوان بسیجی در دوران هشت سال دفاع مقدس به دفاع از ولایت فقیه و میهن اسلامی پرداختند و هر سه عزیز به شهادت رسیده و گل‌های معطر و ماندگاری در بوستان ولایتمداری شدند. خانواده شهیدان یوسفی دارای شش فرزند پسر بود که همه آنان افتخار حضور در جبهه‌های حق علیه باطل را داشته و سه نفر از این عزیزان نیز مدال شهادت را بر سینه دارند.

تمجید مقام معظم رهبری از خانواده شهیدان یوسفی

مقام معظم رهبری در سفر خویش به گیلان در سال ۸۱ با حضور در منزل شهیدان یوسفی با پدر و مادر این شهید دیدار و قرآن کریمی را به این دو عزیز و سایر اعضای خانواده تقدیم کردند.

ابوالشهدا یوسفی در این دیدار در پاسخ به فرمایش مقام معظم رهبری در خصوص انتظارات یا درخواست خانواده شهیدان یوسفی در چند کلمه فقط خواستار تکمیل مسجد جامع پیربازار شدند که این مسجد با سرعت بیشتری تکمیل و امروز میعادگاه عاشقان خدا است. شنبه ۴ شهریور ماه ۱۴۰۲ دیداری با حضور مسئولان شهرستان رشت و جبار کوچکی نژاد نماینده این مردم در مجلس با مادر شهیدان یوسفی انجام شد که این مادر یک خواسته بیشتر نداشت آقای نماینده زمین جوانان مارا پس بگیر همین تنها کلامی بود که از این مادر شهید به گوش مسئولانی که در کنارش حضور دارند باید برسد.

در این میان شهردار پیر بازار خبر از پیدا شدن مدارک جدید در پرونده مذکور به نماینده رشت داد و از فرماندار درخواست کرد تا این موضوع در اولین جلسه ی شوارای تامین مبنی بر توقف عملیات واگذاری تا تعیین تکلیف پرونده جدید گشوده شده دردادگستری تهران به طرفیت شرکت کشت و صنعت ادینه دارد. حال این گوی و این میدان مسئولین شهرستان رشت از فرماندار و بخشدار گرفته تا نماینده مجلس آیا شما به مثال رهبری به ندای این خانواده شهید گوش می دهید یا از آن تخطی خواهید کرد؟ جریان زمین و واگذاری آن هم به نوبه ی خود قابل توجه است

یقه گیری مادر شهید از جبار کوچکی نژاد

زمین پیست سوارکاری پیربازار بیش از ۶هکتار (معادل ۶۳هزار مترمربع) مساحت دارد که سازمان جهاد کشاورزی گیلان آن سال۷۱ به اداره کل تربیت بدنی وقت این استان واگذار کرده بود تا ورزش سوارکاری در استان پا بگیرد.. فعالیت این مجموعه ورزشی در سال۹۱ در یک بازه زمانی کوتاه کم شد و همین امر باعث شد ازطریق شرکت توسعه و تجهیز اماکن ورزشی به سازمان خصوصی سازی واگذار شود و در نهایت در سال۱۳۹۷ با قیمت بسیار پایین فقط حدود ۳میلیارد تومان فروخته شد.

برای مطلع شدن از قیمت واقعی زمین در همان سال یعنی سال۱۳۹۷، سراغ یک از بنگاه مشاور املاک در پیربازار رفتم. صاحب این بنگاه مشاور املاک چند پوشه را روی میز گذاشت و بعد از چند دقیقه، برگه‌ای را بیرون آورد و گفت: قیمت هر مترمربع زمین با کاربری ورزشی در سال۹۷ در این منطقه، معادل یک میلیون تا یک میلیون و پانصد هزار تومان بود. این در حالی است که براساس مستندات و شنیده‌ها، هر متر مربع از ۶۳هزار مترمربع زمین تنها پیست سوارکاری گیلان، ۳سال پیش، با قیمت حدود ۵۰هزار تومان معادل کمتر از ۵درصد قیمت اصلی آن فروخته شد.