جریمه قابل توجه میلیاردی نانوایان و مرغ فروشی های گیلان نسبت به مشاوران املاک!
جریمه قابل توجه میلیاردی نانوایان و مرغ فروشی های گیلان نسبت به مشاوران املاک!

به گزارش خزرفوری بنا به آمار تعزیرات حکومتی استان گیلان، ۱۹۵۷ نانوایی استان بیش از دو میلیارد تومان و ۷۳۸ واحد مرغ فروشی استان بیش از یک میلیارد و ششصد میلیون تومان جریمه شدند. این در حالی است که جریمه مشاوران املاک بسیار کمتر اعلام شده است. این آمار نشان می‌دهد که وضعیت بازرسی در […]

به گزارش خزرفوری

بنا به آمار تعزیرات حکومتی استان گیلان، ۱۹۵۷ نانوایی استان بیش از دو میلیارد تومان و ۷۳۸ واحد مرغ فروشی استان بیش از یک میلیارد و ششصد میلیون تومان جریمه شدند. این در حالی است که جریمه مشاوران املاک بسیار کمتر اعلام شده است. این آمار نشان می‌دهد که وضعیت بازرسی در مشاوران املاک که اخبار غیررسمی حاکی از تخلفات عدیده است بسیار کمتر نسبت به نانوایان و مرغ فروشی‌ها است.

 مرتضی امینی، مدیرکل تعزیرات حکومتی گیلان از جریمه بیش از ۴۷ میلیارد ریالی واحدهای صنفی گیلان در طرح های نظارتی این اداره کل بر بازار در پنج ماهه سال ۱۴۰۲ خبر داد.

امینی گفت: در طرح نظارت بر نانوایی‌ها، با ۱۹۱ اکیپ گشت، ۹۲۹ بازرسی انجام گرفت که در نهایت با مختومه شدن ۱۹۵۷ فقره از ۱۹۶۵ پرونده، ۲۰/۶۴۶/۵۹۶/۶۴۳ ریال جریمه برای نانوایی های متخلف در نظر گرفته شد.

مدیرکل تعزیرات حکومتی گیلان همچنین از محکومیت ۱۶/۶۳۶/۳۸۶/۰۰۰ ریالی واحدهای متخلف در طرح نظارت بر بازار مرغ و تخم مرغ گیلان خبر داد و گفت: ۱۳۵۴ بازرسی با ۳۵۱ اکیپ گشت انجام و در این بازرسی‌ها ۷۸۸ فقره پرونده تشکیل و ۷۳۸ مورد مختومه شد.

مرتضی امینی افزود: در طرح نظارت بر بازار مسکن و مشاورین املاک، ۲۱۱ پرونده تشکیل و با مختومه شدن ۲۰۳ فقره پرونده،۱۰/۷۱۲/۰۰۰ ریال جریمه برای واحدهای متخلف در نظر گرفته شد. ۶۲۳ بازرسی‌ با ۱۲۹ اکیپ گشت در این طرح انجام گرفته است.