احداث ۱۰۳ ایستگاه جدید اتوبوس در رشت در هاله ای از ابهام!
احداث ۱۰۳ ایستگاه جدید اتوبوس در رشت در هاله ای از ابهام!

به گزارش خزرفوری محمدحسین واثق کارگرنیا در نود و نهمین جلسه علنی شورا در ساختمان جلسات شورای رشت با تسلیت اربعین حسینی اظهار کرد: اربعین حسینی را پشت سر گذاشتیم و مردم قدرشناس رشت همچون دیگر مردمان جهان اسلام با حضور در راهپیمایی پرشکوه اربعین در کربلای معلی و یا در سطح شهر به برپایی […]

به گزارش خزرفوری

محمدحسین واثق کارگرنیا در نود و نهمین جلسه علنی شورا در ساختمان جلسات شورای رشت با تسلیت اربعین حسینی اظهار کرد: اربعین حسینی را پشت سر گذاشتیم و مردم قدرشناس رشت همچون دیگر مردمان جهان اسلام با حضور در راهپیمایی پرشکوه اربعین در کربلای معلی و یا در سطح شهر به برپایی عزای حسینی پرداختند و یقینا پیاده روی اربعین راهگشا برای امورات دنیوی و معنوی انسان‌ها است.

وی با خسته نباشید به تمامی افرادی که در برپایی عزای حسینی در اربعین مشارکت داشتند افزود: به اعضای موکب خدام العتره شهرداری رشت که طی این ایام با شوری وصف ناپذیر، خالصانه برای ارائه خدمت به زائران ابا عبدالله الحسین (ع) تلاش کردند خدا قوت می‌گویم.

رئیس شورای اسلامی شهر رشت به هفدهم شهریور مصادف با جمعه سیاه اشاره کرد و گفت: در هفدهم شهریور سال ۵۷ تعداد بسیاری از هموطنان ما توسط رژیم منحوس پهلوی به شهادت رسیدند و این اقدام چهره این رژیم را بیش از پیش برملا و در نهایت در بهمن ماه همان سال پیروزی انقلاب رقم خورد.

کارگرنیا با اشاره به ایام آخر ماه صفر بیان کرد: پیشاپیش سالروز رحلت پیامبر عظیم الشان اسلام و دو سلاله پاکش حضرت امام حسن مجتبی (ع) و امام رضا (ع) را تسلیت عرض می‌نمایم و امیدوارم عنایات ویژه این بزرگواران همواره شامل حال خادمین واقعی نظام و ملت باشد.

وی با تاکید بر بررسی نحوه قرار داد ایستگاه‌های اتوبوس و دوچرخه‌هایی که قرار بود به منظور استفاده در لاین دوچرخه سواری در سطح شهر مورد استفاده قرار بگیرد افزود: نماینده شورا در حوزه بررسی مصوبات شورا این دو موضوع را بررسی کند و نتیجه آن را در جلسه هفته آینده به اطلاع شورا برساند.

احداث ۱۰۳ ایستگاه جدید اتوبوس در رشت

رئیس شورای اسلامی شهر رشت به احداث ایستگاه‌های جدید اتوبوس در رشت اشاره و تصریح کرد: بر اساس قرار داد منعقد شده، قرار بود ۱۰۳ ایستگاه اتوبوس جدید طی ۶ ماه در سطح شهر احداث شود اما متاسفانه با گذشت حدود ۶ ماه فقط یک ایستگاه جدید اتوبوس در مقابل سازمان احداث شده است و مابقی ایستگاه‌ها به حال خود رها شده است.

کارگرنیا با تاکید بر تسریع بخشیدن به اجرای این پروژه افزود: این گونه عملکردها و کم کاری‌ها موجب می‌شود تا شهروندان نسبت به اعضای شورا بی‌اعتماد شوند و وقتی پیمانکار نسبت به تعهداتش بی‌توجه است، شهرداری باید با وی برخورد کند.

رئیس شورای اسلامی شهر رشت با انتفاد از نحوه انعقاد قراردادها در شهرداری رشت بیان کرد: متاسفانه به کرات مشاهده می‌شود که برخی از افراد به جای اینکه حامی منافع شهر و شهروندان باشند منافع طرف مقابل قرار داد را تامین می‌کنند و چنین اقداماتی قابل پذیرش نیست و یقینا عواقبی به همراه دارد.

وی با اشاره به لایحه شهرداری رشت مبنی بر تملک چهار قطعه زمین در خیابان نواب رشت بیان کرد: شهرداری رشت در این قسمت از شهر چند قطعه زمین در اختیار دارد و شهرداری رشت طی لایحه‌ای تقاضای تملک چهار قطعه زمین دیگر با هدف ایجاد پارکینگ عمومی را در این قسمت از شهر مطرح کرده است.

اعضای شورای رشت با تملک چهار قطعه زمین با هدف ایجاد پارکینگ عمومی در شهر موافقت کردند.

رئیس شورای شهر رشت به زمان برگزاری جلسات شورای رشت اشاره کرد و گفت: با توجه به اینکه به واسطه گرمای شدید هوا و صرفه جویی در مصرف برق، برگزاری زمان جلسات شورا در نیمه اول سال به صبح‌ها موکول کرده بودیم، برای نیمه دوم سال مجددا رای گیری می‌کنیم.

با موافقت اعضای شورا جلسات علنی صحن شورای در همان زمان صبح ساعت ۹ برگزار می‌شود.