دبیر حزب موتلفه اسلامی گیلان روانه زندان شد
دبیر حزب موتلفه اسلامی گیلان روانه زندان شد

به گزارش خزرفوری حسن کربلایی دبیر حزب موتلفه اسلامی گیلان و از فعالین سیاسی اصولگرا با شکایت جمشید محمدی رئیس اورژانس استان گیلان روز گذشته راهی زندان لاکان رشت شد. کربلایی در حکم شعبه ۱۲ دادگاه تجدیدنظر استان گیلان به تحمل ۱۰ ماه حبس و ۲ سال ممنوعیت عضویت و فعالیت در احزاب، گروه‌ها و […]

به گزارش خزرفوری

حسن کربلایی دبیر حزب موتلفه اسلامی گیلان و از فعالین سیاسی اصولگرا با شکایت جمشید محمدی رئیس اورژانس استان گیلان روز گذشته راهی زندان لاکان رشت شد.

کربلایی در حکم شعبه ۱۲ دادگاه تجدیدنظر استان گیلان به تحمل ۱۰ ماه حبس و ۲ سال ممنوعیت عضویت و فعالیت در احزاب، گروه‌ها و دستجات سیاسی یا اجتماعی محکوم شده است.

علت شکایت جمشید محمدی رئیس اورژانس گیلان از کربلایی مربوط به پاییز ۱۴۰۰ و روزهای آغاز به کار اسدالله عباسی استاندار گیلان است که از محمدی به عنوان محتمل‌ترین گزینه یکی از معاونت‌های استانداری یاد می‌شد. کربلایی در یادداشتی به انتقاد از این انتصاب پرداخته بود.

به نظر می‌رسد پروسه این شکایت از جمله عواملی است که باعث سکوت و گوشه نشینی کربلایی در یک سال اخیر بوده و منجر به رد گمانه زنی ها از شرکت وی در انتخابات مجلس شده است.

گفتنی است عدم تبعیض و مماشات دستگاه قضایی استان در برخورد با تخلفات در تمام پرونده ها و بدون توجه به جایگاه سیاسی افراد، رضایت جریانات سیاسی و شهروندان را در پی داشته است.