رها شدگی و بی‌بند و باری در فضای مجازی در دهه گذشته عمدی بوده است
رها شدگی و بی‌بند و باری در فضای مجازی در دهه گذشته عمدی بوده است

به گزارش خزرفوری پیمان جبلی در نشست هم اندیشی با فعالین فرهنگی و مذهبی گیلان، اظهار کرد: گیلان میراث دار عالمان دینی، مذهبی و فرهنگی است. وی با بیان اینکه دغدغه‌های اهالی فرهنگ و هنر در کشور یکی است، افزود: دغدغه مشترکی بین جامعه فرهنگی و هنری وجود دارد. رئیس رسانه ملی با بیان اینکه […]

به گزارش خزرفوری

پیمان جبلی در نشست هم اندیشی با فعالین فرهنگی و مذهبی گیلان، اظهار کرد: گیلان میراث دار عالمان دینی، مذهبی و فرهنگی است.

وی با بیان اینکه دغدغه‌های اهالی فرهنگ و هنر در کشور یکی است، افزود: دغدغه مشترکی بین جامعه فرهنگی و هنری وجود دارد.

رئیس رسانه ملی با بیان اینکه فعالیت جبهه فرهنگی به کمک این سازمان آمده است، گفت: جبهه فرهنگی و فعالان و دغدغه مندان این بخش بازوی توانمند رسانه ملی است.

جبلی با بیان اینکه نفوذ فرهنگی دشمن از رسانه ملی پیشی گرفته است، گفت: سبقت جبهه فرهنگی انقلاب از صداوسیما خبر خوب و نفوذ فرهنگی دشمن خبر بد این دو دهه است.

وی با بیان اینکه نفوذ فرهنگی دشمن چندین برابر شده است، افزود: دشمن با تکنیک‌های رسانه‌ای فرهنگ پوشالی غربی را در کشور پیاده‌سازی می‌کند.

لزوم بهره گیری از قابلیت‌های جبهه فرهنگی

رئیس رسانه ملی با انتقاد از رهاشده فضای مجازی در دولت گذشته بیان کرد: رها شدگی و بی‌بند و باری در فضای مجازی در دهه گذشته عمدی بوده است.

جبلی با تاکید بر لزوم بهره گیری از قابلیت‌های جبهه فرهنگی اضافه کرد: جبهه فرهنگی هم خانواده رسانه ملی در جنگ نرم و شناختی است.

وی با اشاره به ظرفیت‌های مختلف در استان‌ها بویژه گیلان افزود: گیلان دارای قابلیت‌های فرهنگی، اجتماعی، سیاسی و اقتصادی است.

رئیس رسانه ملی با بیان اینکه در جریان مطالبه‌گری نیازمند همراه است، گفت: جبهه فرهنگی، خبرگزاری‌ها و رسانه‌ها، در تبیین و پرداختن مباحث در کنار رسانه ملی قرار گیرند.

جبلی با تاکید بر استمرار جلسات هم اندیشی، بیان کرد: استمرار و تکثر هم اندیشی‌ها برای رسیدن به هدف مشخص و برنامه ریزی درست و منسجم بسیار اهمیت دارد.

ضرورت مردمی کردن اجلاس پیر غلامان حسینی

وی با اشاره به برگزاری بیستمین اجلاس بین المللی پیر غلامان حسینی در گیلان افزود: مردمی کردن اجلاس پیر غلامان حسینی و از این دست برنامه‌های مهم ضرورت دارد.

رئیس سازمان صداوسیما با تاکید بر لزوم افزایش همدلی و هم افزایی در اجرای برنامه‌های مختلف فرهنگی اضافه کرد: جبهه فرهنگی و صداوسیما در کنار هم می‌توانند عملکرد قابل دفاعی در بخش‌های مختلف به دست آورد.

جبلی با بیان اینکه صداوسیما در مسیر تحول قرار دارد، گفت: حرکت‌های خوبی برای تحول درون سازمانی و محتوایی در رسانه ملی صورت گرفته اما برای رسیدن به ایده آل‌ها فاصله زیادی وجود دارد.

وی با تاکید بر بهره گیری از قابلیت‌های برون سازمانی، افزود: جبهه فرهنگی اتاق فکر و اتاق عملیات رسانه ملی قرار گیرد.