تعطیلی دو کافه مطرح شهر رشت با بیشترین پرسنل
تعطیلی دو کافه مطرح شهر رشت با بیشترین پرسنل

به گزارش خزرفوری بعد از تعطیلی کافه کولی رشت، حالا خبر رسیده کافه آوند رشت نیز که بیشترین پرسنل کافه های شهر رشت را در اختیار داشت تعطیلی خود را در این هفته اعلام کرده است. هر دو کافه به دلیل طراحی جذاب و فضای شیشه ای و همچنین پرسنل زیاد خود مورد توجه نسل […]

به گزارش خزرفوری

بعد از تعطیلی کافه کولی رشت، حالا خبر رسیده کافه آوند رشت نیز که بیشترین پرسنل کافه های شهر رشت را در اختیار داشت تعطیلی خود را در این هفته اعلام کرده است.

هر دو کافه به دلیل طراحی جذاب و فضای شیشه ای و همچنین پرسنل زیاد خود مورد توجه نسل جوان قرار گرفته بودند. طوری که حدود ۵۰ نفر به صورت مستقیم و ده‌ها نفر به صورت غیرمستقیم برای آن‌ها کار می‌کردند.

در ماه‌های گذشته افزایش پلمپ کافه‌ها به دلیل بی حجابی سرعت فراوانی گرفته است و کافه‌های شیشه ای بیشترین آسیب را از این اقدامات دیده اند و مجبور به تعطیلی اجباری شده‌اند.

کافه داری در رشت نقش زیادی در اشتغال آفرینی و جذب جوانان دارند و حتی بسیاری از واحدهای تولیدی نیز مثل آن‌ها در کارآفرینی تاثیرگذار نیستند.

هرچند مسئولان استان گیلان همچون مدیرکل کار  از افزایش بیش از یک هزار شغل جدید توسط دستگاه‌های اجرایی و کاهش نرخ بیکاری ۷ درصدی خبر داده اند اما هیچ آماری از بیکاری جوانان در چنین واحدهایی ارائه نمی‌دهند.

البته تنها این دو کافه نیستند که در ماه‌های گذشته تعطیل شده اند، بلکه واحدهای گردشگری و خدماتی دیگری نیز دچار مشکلات فراوانی شده اند. اخباری که برای بخشی از مسئولین اهمیت چندانی ندارد و چشمشان تنها به چند کانال تلگرامی کم بازدید است.