حفظ محیط زیست و جلوگیری از تغییر کاربری های غیرمجاز با اجرای سامانه پنجره واحد
حفظ محیط زیست و جلوگیری از تغییر کاربری های غیرمجاز با اجرای سامانه پنجره واحد

به گزارش خزرفوری معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری گیلان تاکید کرد سومین نشست معاونین هماهنگی امور عمرانی استانداری های سراسر ایران درتاریخ ۱۴۰۲/۷/۱۷درسالن اجلاس وزارت کشور برگزار شد. به گزارش ……مسعود کاظمی معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری گیلان با حضور در این نشست در جمع خبرنگاران بیان کرد: سومین نشست معاونین هماهنگی امور عمرانی استانداری […]

به گزارش خزرفوری

معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری گیلان تاکید کرد

سومین نشست معاونین هماهنگی امور عمرانی استانداری های سراسر ایران درتاریخ ۱۴۰۲/۷/۱۷درسالن اجلاس وزارت کشور برگزار شد.

به گزارش ……مسعود کاظمی معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری گیلان با حضور در این نشست در جمع خبرنگاران بیان کرد: سومین نشست معاونین هماهنگی امور عمرانی استانداری های سراسر ایران به مسائل مهمی در راستای بررسی آخرین وضعیت تخلفات رانندگی در جاده های کشور، وضعیت پروژه های مهم عمرانی استانها از طریق سامانه منتاک، سیاست های مرتبط با استقرار سامانه زمین درسطح استانهای کشور و بررسی وضعیت و نحوه عملکرد استانها در قانون تولید مسکن و ..‌‌. پرداخته شد.

معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری گیلان با تاکید بر لزوم جلوگیری از تغییر کاربری های غیرمجاز اراضی سطح کشور تصریح کرد: سامانه پنجره واحد مدیریت زمین به‌عنوان یکی از پروژه های اولویت‌دار دولت الکترونیک و با دو هدف کلی پیشگیری از مفاسد زمین‌خواری و ساماندهی نحوه ارائه خدمات حوزه زمین و ساختمان راه‌اندازی شده است.

وی با تاکید بر لزوم حفظ محیط زیست، افزود: محیط زیست سالم و منابع طبیعی حق مسلم نسل آینده است ، بر همین اساس تاکنون لایه هایی از اطلاعات مکانی مربوط به دستگاه های اجرایی تعداد کثیری از استان ها که در زیرساخت‌های ملی و استانی ثبت شده‌اند، از طریق  بستر Gisدر اختیار سامانه پنجره واحد مدیریت زمین قرار گرفتند.

مسعود کاظمی توسعه شهر را مستلزم داشتن مولفه هایی نظیر توسعه جغرافیایی و اقتصادی دانست و گفت: بسیاری از خانه های نسقی در محلات کم برخوردار در مرکز گیلان شهر رشت وجود دارد و شهروندانی که در این املاک سکونت دارند از فقدان امتیازاتی از جمله آب و برق و گاز رنج می برند و با توجه به پیش رو بودن فصل زمستان های سرد بایستی تمهیداتی در این راستا اندیشیده شود.