پیک های پست شهری با موتورهای برقی در ۲۰ کلانشهر کشور از جمله رشت به تصویب رسید
پیک های پست شهری با موتورهای برقی در ۲۰ کلانشهر کشور از جمله رشت به تصویب رسید

به گزارش خزرفوری مدیرعامل پست ایران در دیدار رئیس شورای اسلامی شهر و شهردار رشت: مدیرعامل پست جمهوری اسلامی ایران گفت: استفاده از پیک های پست شهری با موتورهای برقی در ۲۰ کلانشهر کشور از جمله رشت در شورای عالی ترافیک کشور به تصویب رسیده است.به گزارش مدیریت ارتباطات شهرداری رشت، محمود لیائی معاون وزیر […]

به گزارش خزرفوری

مدیرعامل پست ایران در دیدار رئیس شورای اسلامی شهر و شهردار رشت:

مدیرعامل پست جمهوری اسلامی ایران گفت: استفاده از پیک های پست شهری با موتورهای برقی در ۲۰ کلانشهر کشور از جمله رشت در شورای عالی ترافیک کشور به تصویب رسیده است.
به گزارش مدیریت ارتباطات شهرداری رشت، محمود لیائی معاون وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات و رئیس هیئت مدیره و مدیرعامل شرکت ملی پست جمهوری اسلامی ایران امروز پنجشنبه ۲۰ مهر ۱۴۰۲ در دیدار محمدحسین واثق کارگرنیا رئیس شورای اسلامی شهر و رحیم شوقی شهردار در سالن جلسات شهرداری رشت با اشاره به اهمیت استفاده از ظرفیت شهرداری ها برای دستیابی به هوشمندسازی شهری و تجارت الکترونیکی اظهار کرد: بسیاری از کشورهای توسعه یافته استفاده از پست را یکی از ظرفیت های شهری برای خدمات رسانی به شهروندان می دانند.
وی، گسترش دفاتر خدمات پستی را نشان دهنده توسعه یافتگی شهرها نسبت به گذشته عنوان کرد و افزود: افزایش آمار سرانه پستی توسعه یافتگی شهرها را نشان می دهد و این امر در کاهش ترافیک بسیار اثرگذار است.
معاون وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات با بیان اینکه استقرار دفاتر پستی در پایانه های مسافری برای راحتی مردم تاثیرگذار است، تصریح کرد: امر مذکور با همراهی مجموعه های خدمات رسان و شهرداری ها محقق می شود.
لیائی در ادامه نصب پلاک هوشمند را بسترساز توسعه شهری دانست و گفت: تعداد پلاک های نصب شده چهره شهر را نازیبا می کند و در این راستا نصب پلاک هوشمند پستی در تجمیع پلاک ها موثر است.
وی با اشاره به تصویب استفاده از پیک های پستی با موتورهای برقی در ۲۰ کلانشهر کشور از جمله رشت در شورای عالی ترافیک، بیان کرد: تجهیز پیک های پستی با موتورهای برقی در راستای کاهش آلودگی، کاهش هزینه ها و ایجاد انگیزه بیشتر برای ماموران پست انجام می شود.
انتهای پیام/