احداث ۲ واحد بانک خازنی در پست بی بی حوریه انزلی
احداث ۲ واحد بانک خازنی در پست بی بی حوریه انزلی

به گزارش خزرفوری  معاون بهره‌برداری شرکت برق منطقه‌ای گیلان اظهار کرد: در راستای آماده‌سازی شبکه برق گیلان به منظور پاسخگویی مناسب به رشد بار در ناحیه انزلی و افزایش قابلیت اطمینان شبکه، پروژه نصب خازن در پست بی‌بی‌حوریه تعریف شد. حسن قنبرزاده با بیان اینکه ظرفیت پست ۶۳/۲۰ کیلوولت بی‌بی‌حوریه در سال ۱۴۰۰ به ۴۰×۲ […]

به گزارش خزرفوری

 معاون بهره‌برداری شرکت برق منطقه‌ای گیلان اظهار کرد: در راستای آماده‌سازی شبکه برق گیلان به منظور پاسخگویی مناسب به رشد بار در ناحیه انزلی و افزایش قابلیت اطمینان شبکه، پروژه نصب خازن در پست بی‌بی‌حوریه تعریف شد.

حسن قنبرزاده با بیان اینکه ظرفیت پست ۶۳/۲۰ کیلوولت بی‌بی‌حوریه در سال ۱۴۰۰ به ۴۰×۲ مگاولت آمپر افزایش ظرفیت داده شده بود، بیان کرد: در ادامه، به منظور جبرانسازی محلی توان راکتیو که منجر به آزادسازی ظرفیت خطوط فوق توزیع و ترانسفورماتورهای پست بی‌بی‌حوریه و همچنین بخشی از ظرفیت انتقال در پست رشت شمالی می‌گردد، عملیات اجرایی احداث دو واحد بانک خازنی هرکدام به ظرفیت ۴/۸ مگاوار (ظرفیت کل ۹/۶ مگاوار) در پست مذکور در سال جاری آغاز شده و پیش بینی می‌شود قبل از پیک بار سال آتی به بهره برداری برسد. اجرای پروژه می‍‌تواند نقش مهمی در کاهش تلفات ایفا نماید.

وی افزود: در اجرای این پروژه برای ۱۰ نفر به صورت مستقیم و پس از بهره برداری برای ۳ نفر به صورت مستقیم اشتغال‌زایی خواهد شد.

گفتنی است که میزان سرمایه‌گذاری برای این پروژه ۲۵ میلیارد ریال می‌باشد.