ثبت نام ۳۶۰ نفر در گیلان برای شرکت در انتخابات مجلس دوازدهم
ثبت نام ۳۶۰ نفر در گیلان برای شرکت در انتخابات مجلس دوازدهم

به گزارش خزرفوری جواد شفیعی ثابت اظهار کرد: از تعداد ۳۶۰ نفر ۳۱ نفر از بانوان و ۳۲۹ نفر از آقایان برای ۱۱حوزه انتخابیه گیلان ثبت نام کرده اند. وی گفت: ۱۹درصد داوطلبین ۵۰ تا ۵۵ سال؛ ۱۷درصد ۴۰ تا  ۴۵سال و ۱۶درصد ۴۵ تا۵۰ سال و ۱۵درصد ۵۵تا۶۰سال و ۱۵درصد نیز ۳۵ تا۴۰ سال […]

به گزارش خزرفوری

جواد شفیعی ثابت اظهار کرد: از تعداد ۳۶۰ نفر ۳۱ نفر از بانوان و ۳۲۹ نفر از آقایان برای ۱۱حوزه انتخابیه گیلان ثبت نام کرده اند.

وی گفت: ۱۹درصد داوطلبین ۵۰ تا ۵۵ سال؛ ۱۷درصد ۴۰ تا  ۴۵سال و ۱۶درصد ۴۵ تا۵۰ سال و ۱۵درصد ۵۵تا۶۰سال و ۱۵درصد نیز ۳۵ تا۴۰ سال و ۶ درصد هم ۳۰تا۳۵ سال سن دارند.

شفیعی ثابت افزود: ۷۸درصد داوطلبین تا پایان روز پنجم، کارشناسی ارشد، ۱۴درصد دکترا، ۲درصد حوزوی و ۷درصد مدرک تحصیلی کارشناسی دارند و ۲۸ درصد نیز سوابق ایثارگری و ۴درصد مشمول ماده ۳۳ قانون انتخابات (نیاز به استعفا) هستند.

دبیر ستاد انتخابات گیلان گفت: رشت و خمام ۹۲نفر، رودسر و املش ۳۹نفر، لاهیجان و سیاهکل ۴۳ نفر، تالش، ماسال و رضوانشهر ۳۱ نفر، فومن و شفت ۲۹ نفر، بندرانزلی ۲۴ نفر، آستارا ۲۰ نفر، لنگرود ۲۲ نفر، رودبار ۲۶نفر، صومعه سرا ۱۴ نفر و حوزه انتخابیه آستانه اشرفیه تا پایان روز پنجم ۲۰نفر ثبت نام کرده اند.

شفیعی ثابت اظهار کرد: در دوره نهم مجلس ۲۰۲نفر در دوره دهم ۳۶۷ و در دوره یازدهم ۴۶۷ ثبت کرده بودند و با روندی که در دوره دوازدهم وجود دارد امیدوارم شاهد افزایش نسبت به همه ادوار انتخابات باشیم.

وی تاکید کرد: مهلت ثبت نام تا سوم آبان است و قابل تمدید نمی‌باشد و بصورت غیرحضوری با رایانه امکان ثبت نام برای کسانی‌که کد رهگیری دریافت کرده‌اند فرصت فراهم است.