سازه احداث شده در میدان شهرداری رودسر موقتی است
سازه احداث شده در میدان شهرداری رودسر موقتی است

به گزارش خزرفوری ولی جهانی، مدیرکل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی گیلان در گفتگو با مهر، با اشاره به جزئیات ساخت بنا در میدان تاریخی شهرداری رودسر، اظهار کرد: میدان شهرداری رودسر از تاریخی‌ترین و قدیمی‌ترین مکان‌های گیلان است که از اهمیت ویژه برای اداره کل میراث فرهنگی برخوردار است. وی با بیان اینکه […]

به گزارش خزرفوری

ولی جهانی، مدیرکل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی گیلان در گفتگو با مهر، با اشاره به جزئیات ساخت بنا در میدان تاریخی شهرداری رودسر، اظهار کرد: میدان شهرداری رودسر از تاریخی‌ترین و قدیمی‌ترین مکان‌های گیلان است که از اهمیت ویژه برای اداره کل میراث فرهنگی برخوردار است.

وی با بیان اینکه سازه احداث شده در میدان شهرداری رودسر موقتی است، افزود: این سازه بعد از دهه مبارک فجر از میدان تاریخی شهرداری رودسر به جای دیگر انتقال داده می‌شود.

مدیرکل میراث‌فرهنگی گیلان با بیان اینکه هیچ گونه خاکبرداری در محوطه میدان شهرداری رودسر صورت نگرفته است، گفت: سازه مورد نظر با مصالح سبک ساخته شده و طبق وعده شهردار رودسر این بنا ظرف مدت یک ماه و حداقل تا دهه فجر امسال جا به جا می‌شود.

جهانی با بیان اینکه بافت تاریخی رودسر از قدیمی‌ترین بافت‌های گیلان تلقی می‌شود، اضافه کرد: حفظ و صیانت از بافت‌های تاریخی در اولویت فرهنگی قرار دارد و بافت تاریخی رودسر هم از این قائده مستثنی نیست.

وی با اشاره ثبت ملی بخش زیادی از آثار بافت تاریخی رودسر، افزود: اهمیت بافت تاریخی رودسر بر کشی پوشیده نیست و بخش زیادی از آثار این بافت ثبت ملی شده است.

جهانی از بازنگری بافت تاریخی رودسر خبر داد و اضافه کرد: با انعقاد تفاهم نامه‌ای با مدیریت شهری رودسر، بافت تاریخی این شهر مورد بازنگری قرار می‌گیرد تا حرایم بافت تاریخی مشخص شود.