صداوسیما باید خبرها را شفاف، سریع و بی پرده با مردم در میان بگذارد
صداوسیما باید خبرها را شفاف، سریع و بی پرده با مردم در میان بگذارد

به گزارش خزرفوری به گزارش روابط عمومی دادگستری گیلان، مدیر کل صدا وسیمای استان گیلان با حجت الاسلام و المسلمین اسماعیل صادقی نیارکی رییس کل دادگستری استان گیلان دیدار کرد. حجت الاسلام و المسلمین اسماعیل صادقی نیارکی رییس کل دادگستری استان گیلان با اشاره به اینکه صدا و سیما به عنوان یک نهاد رسانه ای […]

به گزارش خزرفوری

به گزارش روابط عمومی دادگستری گیلان، مدیر کل صدا وسیمای استان گیلان با حجت الاسلام و المسلمین اسماعیل صادقی نیارکی رییس کل دادگستری استان گیلان دیدار کرد.

حجت الاسلام و المسلمین اسماعیل صادقی نیارکی رییس کل دادگستری استان گیلان با اشاره به اینکه صدا و سیما به عنوان یک نهاد رسانه ای  پر قدرت و تاثیر گذار نقش به سزایی در جامعه ایفا می کند اظهار داشت: مدیران صدا و سیما باید با استفاده از ابزار های رسانه ای در جذب مخاطب تلاش نمایند.

وی شناخت آداب و رسوم و سلایق مردم مناطق مختلف را در ساخت مستندهای محلی ضروری دانست و افزود: ساخت برنامه هایی با محوریت معرفی محصولات روستایی و محلی، سبک زندگی در ییلاقات و مناطق روستایی، استفاده از گویش ها و لهجه های شهرهای مختلف و تهیه گزارش از بازارها و صنوف فعال می تواند دایره مخاطبان صدا و سیمای استان ها را گسترش دهد.

رئیس شورای قضایی استان با تاکید بر اینکه صدا و سیما نباید وابسته به دولت ها باشد تصریح کرد: مطالبه گری در رسانه ی ملی باید پررنگ تر شود تا واقعیت های جامعه به مسئولین انتقال داده شده و مدیران نیز پاسخگوی مشکلات مردم باشند.

وی در ادامه خاطر نشان کرد: صدا و سیما باید در هنگام رخ دادن حوادث و موضوعات مهم خبرها را شفاف، سریع و بی پرده با مردم در میان بگذارد تا فرصتی برای سوء استفاده رسانه های معاند مهیا نشود.

این مقام ارشد قضایی با بیان اینکه دستگاه قضایی استان آمادگی دارد تا با استفاده از کارشناسان مجرب در ارتقاء آگاهی بخشی های حقوقی به مردم اقدام نماید گفت: حضور اعضای شورای قضایی استان در مساجد طی چند ماه گذشته اقدامی تاثیرگذار در پاسخ به مشکلات حقوقی مردم و افزایش دانش حقوقی آنان بوده است و پس از این نیز ادامه خواهد یافت.