توقف بارش برف در همه محورهای گیلان
توقف بارش برف در همه محورهای گیلان

مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای گیلان از توقف بارش برف در همه محورهای استان خبر داد و گفت: بارش برف در محور اسالم - خلخال به ۸۰ سانتیمتر رسیده است.

به گزارش خزرفوری

خزرفوری/ غلامعلی نیک فهم در گفت و گو با خبرنگار مهر با اشاره به آخرین وضعیت جوی و ترافیکی در راه‌های مواصلاتی استان گیلان اظهار کرد: بر اساس داده‌های آماری ارتفاع برف در ️ محور پونل – خلخال با حداکثر ارتفاع ۶۰ سانتیمتر، ️ محور اسالم – خلخال با حداکثر ارتفاع ۸۰ سانتیمتر و محور پونل – خلخال با حداکثر ارتفاع ۶۰ سانتیمتر گزارش شده است.

وی با بیان اینکه ارتفاع برف در محور آسیابر – بره سر نیز به ۶۰ سانتیمتر رسیده است، افزود: بارش برف در ️ محورهای رودسر – لات محله، اشکورات – شویل، بره سر – قوشه لانه- کلیشم، بلوردکان – خصیب دشت، ماسال – گیلوان، با حداکثر ارتفاع ۵۰ سانتیمتر گزارش شده است.

نیک فهم با بیان اینکه بارش‌ها در محور فومن – ماسوله به حداکثر ارتفاع ۴۵ سانتیمتر رسیده است، ادامه داد: بارش برف در محور زیاز – شوک با حداکثر ارتفاع ۳۵ سانتیمتر، توتکابن – حشمت آباد و محور شوک – ملکوت حداکثر ارتفاع ۳۰ سانتیمتر اعلام شده است.

وی با اشاره به اینکه همچنان بارش برف در محورهای شفت – امامزاده اسحاق و امامزاده ابراهیم، بهارستان – آقچای، سیاهکل – دیلمان به حداکثر ارتفاع ۲۵ سانتیمتر رسیده است، گفت: محور جیرنده – ویه نیز حداکثر ارتفاع برف ۲۰ سانتیمتر گزارش شده است.

نیک فهم از انسداد محور پونل – خلخال به دلیل نبود ایمنی کافی خبر داد و بیان کرد: ترافیک در سایر محورهای مواصلاتی استان گیلان در جریان است رانندگان نیز برای تردد در جاده‌های کوهستانی و برف گیر حتماً زنجیر چرخ و تجهیزات زمستانی به همراه داشته باشند.

مدیرکل راهداری گیلان با اشاره به اینکه بارش برف در همه محورهای استان متوقف شده است، تصریح کرد: شماره تلفن ۱۴۱ مرکز مدیریت راه‌های استان گیلان به صورت ۲۴ ساعته آماده پاسخگویی به سوالات شما در خصوص وضعیت جوی و ترافیکی کلیه محورهای مواصلاتی استان گیلان و محورهای ارتباطی استان‌های همجوار است.

  • منبع خبر : mehrnews.com/x343Ps